Teknoloji

Matlab classpath.txt Hatası

Matlab classpath.txt hatası çok çeşitli şekilde karşınıza çıkabilir. Yüklenemedi, kaydedilemedi, eksik gibi her türlü hatanın kaynağı aynı olacaktır. Bu programın kök dosyalarından biridir ve bilinmeyen bir sebepten dolayı ve çakışma kaynaklı dosyanızda bozukluk olduğu anlamına gelmektedir. Hatayı genellikle programı ilk başlattığınız esnada görürsünüz. Madem program dosyası eksik, bu programı sorunsuz günlerdir kullanırken birden neden böyle oldu? Şeklinde düşünüyor olabilirsiniz. Bu durumda da tavsiye ettiğimiz çözümler sizin işinize yarayacaktır.

Yabancı kaynaklarda araştırma yaptığımızda Windows geri yükleme ile önceye gitmeniz önerilmektedir. Ancak bu yöntem diğer program ve ayarlarınızı da etkileyeceğinden dolayı sakıncalı olabilir. Yapabileceğiniz en temiz adımlar aşağıdaki gibidir.

  • Matlab classpath.txt dosyasının yolunu bulun ve sürümünüze uygun olan yenisi ile değiştirin,
  • Programı tamamen kaldırıp, yeniden yükleyin.

Bu adımları denediğinizde sorun kesinlikle çözülecektir. Üzerinde çalıştığınız dosyaların kaybolmaması için lütfen dikkatli olunuz. Ufak bir .txt değişikliği olsa da dosyalarınızın bozulma ihtimali olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.