Biyografi

Mehmet Akif Fidan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Mehmet Akif Fidan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Mehmet Akif Fidan”dan söz edeceğiz. 

Mehmet Akif Fidan Kimdir? 

— Öğretim üyesi (Doç. Dr.) 

Mehmet Akif Fidan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tarih Bölümü Osmanlı Medeniyeti ve Müesseseleri Anabilim Dalı’nda 2011 yılından beri yardımcı doçentlik yapmaktadır. 

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1996 yılında mezun olan Mehmet Akif Fidan, yüksek lisans ve doktorasını da yine Ankara Üniversitesi’nde tamamladı. Doktora tezini Eyüp Sabri Paşa ve Tarihçiliği konusu üzerine yapmış ve 2008 yılında doktorasını tamamlamıştır. 

Doktora tezinin tamamlanmasından 3 sene sonra Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde Osmanlı Medeniyeti ve Müesseseleri Anabilim Dalında yardımcı doçent olarak çalışmaya başlamıştır. 

Türkiye Yazarlar Birliği üyesi olan Mehmet Akif Fidan, aynı zamanda dijital fotoğrafçılık ve pinpon gibi alanlara da ilgi duymaktadır. İngilizce ve Arapça bilen Mehmet Akif Fidan, son olarak sosyal medyada büyük yankı uyandıran bir videoya konu olmuştur. 

Ne Olmuştu? 

Bir videoda ülkede işsizlik sorunu olmadığını, ülkedeki işsiz kesimin iş beğenmediğini ve bu yüzden işsizliğin arttığını söyleyen öğretim görevlisi Mehmet Akif Fidan, o sırada orada bulunan bir çiftçi ile diyaloğa girmiş ve aralarında kısa süreli bir tartışma yaşanmıştır. 

Tartışmada çiftçi olduğunu söyleyen yaşlı adama “cebindeki telefonu göstersene, işsizlik diyorsun” diyen Mehmet Akif Fidan, çiftçinin cebindeki tuşlu telefonu çıkarmasının ardından konuyu değiştirmeye çalıştı. 

Çiftçinin “buğday ne kadar” sorusuna da “bilmiyorum” yanıtını veren Mehmet Akif Fidan’a sosyal medyadan büyük tepki geldi. Videodaki sözlerin sahibinin bir öğretim görevlisi olması ise olayın en çok tepki gösterilen tarafı oldu. 

Etiketler:

Mehmet Akif Fidan hangi üniversitede, Mehmet Akif İnan nereli, Mehmet Akif Fidan kaç yaşında? 

2 thoughts on “Mehmet Akif Fidan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

 • Rejepguly

  Nerede o video. Biz de bakalım. Kesilmiş, cımbızlanmış bir video olabilme ihtimali çok yüksek. Mehmet Akif Fidan gibi öğretim üyesi, her üniversitede en azından 10 kişi olsaydı, o üniversiteler gelişir, üst seviyelere ulaşırdı. Mehmet Akif Fidan hoca gibi tüm hocalar öğrencilerini düşünseydiler, öğrencileri için can atsaydılar ne güzel olurdu. Geçen gün televizyonda bahsi edilen “öğrencilerin memnuniyet düzeyi” anketlerinde, üniversitesinden memnun olan öğrencisi sayısı artar, buna bağlı olarak da memnuniyet duyulan üniversitelerin sayısı artardı.

  Yanıtla
  • tozlumikrofon

   aman efendim malum video her yerde nasıl nerede o video diyebiliyorsunuz

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds