Mehmet Özhaseki, “Reis” ve “Uzun Adam’’dan Sonra Erdoğan’ın Yeni Lakabını Buldu: Ağa

“Reis” ve “Uzun Adam” lakaplarından sonra Recep Tayyip Erdoğan’a bir lakap daha geldi. Lakabın sahibi AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Özhaseki. Başkan adayı Özhaseki, Recep Tayyip Erdoğan için “ağa” lakabını uygun gördü. 

AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Özhaseki, eski adıyla Kazan, yeni adıyla Kahramankazan’da Yozgatlı Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği programa katıldı.

Özhaseki, burada yaptığı konuşmada çeşitli projelerden söz etti. Konuşmasının bir bölümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında da açıklamalarda bulunan Özhaseki, şunları kaydetti:

“Bizim buna gücümüz yeter, bilgimiz var birikimimiz var hazırlıklarımızı da yaptık daraldığımız yerde de sırtımızı yaslayacağımız bir ağa var, o ağayı da siz biliyorsunuz Recep Tayyip Erdoğan. Büyük metropollerde birçok proje devlet projesidir. Ulaşım için hazırladığımız 20 milyarlık proje var, belediye bütçesiyle yapmak mümkün değil. Hükümetle yapacağız. Cumhurbaşkanı’mıza gideceğiz rica edeceğiz o da bizim tabii ki projelerimize yardımcı olacak hazırladığımız projeleri tek tek kendisine gösterdik. Ama ben merak ediyorum, her gün Cumhurbaşkanlığı makamına ağzına geleni söyleyenler, fütursuzca konuşanlar, durmadan yalan söyleyip iftira edenler, altın klozetlerden bahsederek yalan söyleyenler, elini sıkmamak için arka sokaklardan dolaşanlar hangi projeyi götürüp de hükümete yaptıracaklar? Hangisini söylemeye ne yüzleri var bunların” 

Reis ve Uzun Adam lakaplarından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni sıfatı böylece belli oldu. Ağa lakabı, bundan sonra kullanılacak mı merak konusu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir