Biyografi

Mehmet Tezkan Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Mehmet Tezkan kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Mehmet Tezkan’dan söz edeceğiz.

Mehmet Tezkan Kimdir?

  • Gazeteci.

1960 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Mehmet Tezkan, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamlamıştır. Gazetecilik kariyerine 1979 tarihinde Cumhuriyet gazetesi spor servisinde göreve başlayan Mehmet Tezkan, sonrasında aynı gazetede gece müdürlüğü, yazı işleri müdürlüğü ve politika servisi müdürlüğü gibi görevlerde bulunmuştur. Bu zamana kadar Yankı Dergisi, Show TV, Sabah Gazetesi, Vatan Gazetesi, ATV, Milliyet, T24 ve Halk TV gibi gazetelerde çalışmıştır. 2018 yılında İYİ Parti’den İzmir milletvekili adayı olmuş ancak seçilememiştir. Mehmet Tezkan, evlidir ve iki çocuk babasıdır.

Twitter ve YouTube hesabından da paylaşımlarda bulunan Mehmet Tezkan, gazetecilik çalışmalarına Halk TV bünyesinde devam etmektedir. Tecrübeli gazeteci Mehmet Tezkan hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, evli mi gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • tr.wikipedia.org, Mehmet Tezkan, erişim tarihi: 20 Mart 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi