Melis Alphan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Melis Alphan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Melis Alphan”dan söz edeceğiz.

Melis Alphan Kimdir?

— Gazeteci, yazar.

1978 yılında İzmir’de dünyaya gelen Melis Alphan, 2001 yılında Radikal gazetesinde çalışmaya başladı. 2003 yılında ise Milliyet gazetesine geçti. Ardından Hürriyet gazetesinde çalışma hayatına devam eden Melis Alphan, burada 9 yıl çalıştıktan sonra gazetenin Demirören Grubu tarafından satın alınması üzerine Cumhuriyet gazetesine transfer oldu.

İlginizi Çekebilir:  TRT Spikeri Fatih Çimen Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Gazeteci ve yazar Melis Alphan’ın dedesi İzmir’de Tayyar Amca veya Devrimci Tayyar olarak bilinen Tayyar Eraslan’dır.

Melis Alphan’ın Kariyeri

Uzun süre muhabirlik yapan Melis Alphan, Özel İzmir Amerşkan Koleji ve London Institute’da eğitim aldı. Muhabirlik kariyerinden pek çok gazetede çalıştı. Mesleğinin ilk yıllarında moda eleştirmenliği yapan Melis Alphan, ilerleyen yıllarda pek çok siyasi ve toplumsal konulara eğilim gösterdi.

2013 yılında ”Annem beni akıl hastanesine kapattı” isimli röportajı ile Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından ‘En İyi Röportaj’ ödülüne layık görüldü. 2015 yılında TMMOB Şehir Plancıları Odası’nın düzenlediği Kent Planlama Basın Ödülleri’nde ‘Ulusal Gazetecilik’ dalında ödül aldı.

İlginizi Çekebilir:  Murat Akkoyunlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Ensest Raporu

Sıra dışı röportajları ile bilinen Melis Alphan özellikle ensest ilişki üzerine yazdığı yazıları ile uzun süre gündemde kaldı. Murat Başoğlu’nun öz yeğeni ile ilişki yaşaması sonrasında Türkiye’deki ensest oranının %40 olduğunu ifade eden Melis Alphan sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine şunları söylemişti:

Yüzde 40 ensest oranına itirazınız var ama kardeş çocuklarının zorla evlendirilmesini onaylıyorsunuz yani, doğru mu anlıyorum? Komik. Kendinle yüzleşeceksin Türkiye toplumu. Er ya da geç. Ne kadar erken, o kadar iyi. Ensest oranını yazdım diye beni TCK 301’den dava edeceklermişmiş. Yüce Türk milletine hakaret ediyormuşum. Yapanlar düşünsün.

İlginizi Çekebilir:  Sedat Peker'i Tehdit Eden Güniz Akkuş Kimdir?

Eserleri

  • Peki Konuşalım
  • Moda Moda Dedikleri adlarında

İlgili Aramalar

Melis Alphan hakkında arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; melis alphan kimin kızı, melis alphan instagram, melis alphan cumhuriyet, melis alphan gamze, melis alphan euronews, melis alphan terapist, melis alphan murat paker, melis alphan berk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara