Biyografi

Meltem Açıkel Kimdir? Aslen Nereli? Kitapları? Evli mi?

Meltem Açıkel kimdir, nereli ve kaç yaşında, evli mi eşi kimdir? Meltem Açıkel, 1965 senesinde İstanbul’da doğmuş bir televizyon programcısı ve mutfak sanatları uzmanıdır. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’un Emirgan semtinde tamamlayan Meltem Açıkel, lise eğitimini Moda Kız Meslek Lisesi’nde tamamlamıştır. bu dönemlerde takı tasarımı ve mutfak sanatları konularında eğitimler almıştır. Uzun seneler süresince çeşitli mutfak atölyelerinde işletmeci ve eğitmen olarak görev yapmış ve kendi mutfak yeteneklerini geliştirmiştir. 2000 senesinde sonra, takı tasarımı için kendi atölyesini kurarak bu alanda da çeşitli çalışmalar yapmıştır.

Meltem Açıkel, dünya genelinde antika takı parçaları toplamış, değerli ve yarı değerli taşlarla birleştirerek kişiye özel takı tasarımları gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda 2004 senesinde itibaren televizyon kanallarında yemek programları sunmuş ve mutfak eğitmeni olarak görev almıştır. Açıkel, özellikle kadınların iş ve meslek sahibi olmalarını teşvik eden bir sosyal sorumluluk projesinde mutfak eğitmeni olarak görev yapmıştır. Televizyon kariyerine Kanal 7’de İkbal Gürpınar’ın programında yemek yaparak başlamış ve daha sonra Zahide Yetiş’in programına konuk olmaya devam etmiştir. Meltem Açıkel, televizyonda ev temizliği, mutfak bilgileri, giyim ve yemek pişirme konularında bilgiler vermiştir. Meltem Açıkel, 2000 yılından bu yana takı tasarımı yapmaktadır ve bu alanda da başarılıdır. Eylül 2014 tarihinden itibaren TRT 1 ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan “Ana Ocağı” programında yarışmacılara eğitmen anne olarak görev yapmıştır.

Meltem Açıkel’in kitabı:

  • 2013 – Meltem’den Mutlu Tarifler

Katıldığı Tv Programları:

  • Nilgün Belgün ile Yeni Bir Gün (Fox Tv)
  • Melek Baykal (Star Tv)
  • Dr. Ender Saraç’la Sağlıklı Günler (Show Tv)
  • İclal Aydın ile Hayat Güzeldir (Show Tv)
  • Zahide ile Yetiş Hayata (Atv)
  • Ana Ocağı (TRT 1)

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Meltem Açıkel’in 120 binden fazla takipçisi bulunmakta; hesabından yemeklerle ilgili paylaşımlar da yapmaktadır. Meltem Açıkel hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografi.info, Meltem Açıkel, erişim tarihi: 11 Ekim 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.