Biyografi

Menderes Kutlu Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

Menderes Kutlu kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı önemli kişilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Menderes Kutlu’dan söz edeceğiz.

Menderes Kutlu Kimdir?

  • İş adamı.

Adana’nın önde gelen isimlerinden biri olan Menderes Kutlu, Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Adana 1954 Futbol Kulübü’nde başkanlık yapmaktadır. Sedat Peker’e olan yakınlığıyla bilinen Menderes Kutlu, aynı zamanda birçok ayrı suçtan kaydı bulunan bir kişidir.

Adana Adliyesi Olayı

Adana’daki Seyhan Oteli’nde yer alan Dümen Bar’da 24.08.2005 tarihinde Tuba Özyavuz’a (24) tokat atılması sonucu çıkan kavgada çete lideri olarak bilinen Menderes Kutlu ve sağ kolu Mehmet Batural, silahla yaralanmış; olayın akabinde iddiaya göre çete lideri Menderes Kutlu ve sağ kolu Mehmet Batural’ın emriyle Abdurrahman Akgönül isimli bir kişi olaydan üç gün sonra barda çıkan kavgada Kutlu ve Batural’ı yaraladığı öne sürülen Ömür Hallaçoğlu’nu (28) adliye önünde öldürmüş; Erkan Cebe (37) ve Ümit Günay’ı (24) ise yaralamıştı.

Vakanın azmettiricisi olduğu iddia edilen Menderes Kutlu ve Mehmet Batural’ın kamu kurumlarındaki yemek ve temizlik ihalelerine fesat karıştırdığı iddiası üzerine yürütülen soruşturma, cinayet davası ile birleştirilmiş; Adana 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada mahkeme heyeti, tetikçi Akgönül’e ve azmettiricisi olduğu iddia edilen Mehmet Batural’ı 50 yıl hapse mahkum etmiş; duruşmaya katılmayan Batural hakkında yakalama emri çıkarmıştır. Söz konusu davada cinayete azmettirmekte ve ihaleye fesat karıştırma suçlarından yargılanan Menderes Kutlu’nun da aralarında bulunduğu 18 kişi, delil yetersizliğinden beraat etmiştir.

kaynakça:

  • hurriyet.com.tr, Adliye katliamında iki sanığa 50’şer yıl hapis, erişim tarihi: 23 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi