Meriç Erkek Kime Denir? Meriçlik Nasıl Bir Şeydir?

Bir kavramın birden fazla açıklaması varsa o kavramın tanımı yoktur; tarifi vardır. Meriç olmanın tarifi nedir? Meriç erkek kime denir? Meriç ne demek? Meriç erkeği nasıl anlarız?

Meriç olmak, orta sahada Selçuk İnan olmak, orta sahayı artistik desteklemek ya da kaleciyle gizli aşk yaşayıp her gelen topu ona atmaktır. Sahada var gibi gözüküp aslında olmamaktır.

Meriç olmak, ikinci planda olmak, hep ‘kanka’ ayağında takılmaktır. Sevgili yapıncaya kadar bir kızın stepnesi olmak, yardımcı olmak bahanesi altında söz konusu kıza/kadına usul usul yürümektir.

Meriç olmak, teneffüste erkekler top oynarken voleybol oynayan, kızlarla konuşan erkektir. Erkek düşmanı desen değil, gay desen değil, homoseksüel hiç değil. Binlerce yıllık insanlığın erkeklerden intikam almasıdır.

Meriç olmak, kız dostu olmak, yancı olmak ve yancı olmaktan haz almaktır. Yancı olmaktan o kadar çok haz alırlar ki direksiyona geçmeyi hiç istemez ve öylece kalmayı isterler.

Meriç olmak, bir nevi mazoşist olmak, acı çekmekten haz almaktır. Acı çekerken ruhun bütün kirlerinden arınacağına inanmaktır. Acıyla kendi kişiliğinin tuğlalarını örerek karakterini tamamlamaya çalışır.

Meriç olmak, erkeklerle konuşacak bir şey bulamamak demektir. Ve aslında Meriç olmak, dert dinleyen biri olmaktır.

Meriç olmak, karar anlarında başvurulacak ender kişilerden biri olmak demektir. Örneğin bir kızın/kadının boşanma arefesinde etkin rol oynarlar. Alttan al derken sahici Meriçtir; sen de öyle yap derse bordo bereli Meriçtir. Bordo bereli Meriç en gizli kanser türüdür. Görüldüğü anda uzaklaşılması gerekir.

Meriç isminin anlamı nedir? Meriç ismi nereden geliyor?

Meriç Erkan’ın romantik erkeğin timsali olmasına ithafen Meriç, ismini buradan almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir