Merih Demiral’dan Barış Pınarı’na ‘Utanç’ Diyen Marchisio’ya Tokat Gibi Cevap

Yaz transfer döneminde Juventus’a transfer olan milli savunma oyuncusu Merih Demiral, Juventus’ta uzun bir süre forma giyen orta saha oyuncusu Marchisio’nun Türkiye’nin Suriye topraklarında gerçekleştirdiği ‘Barış Pınarı Harekatı’na ‘utanç’ değerlendirmesi yapmasının ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Demiral, Türkiye’nin niyetinin işgal olmadığını ve operasyonun yapılış gerekçesini açıklayarak Marchisio’ya haddini bildirdi.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye'de Sendikacılıktaki Yozlaşma

Marchisio, yukarıda yer alan paylaşımında operasyon nedeniyle Türkiye’yi sorumu tuttu ve operasyon hakkında ”Türkiye, Suriye’deki Kürtleri bombalamaya başladı. Bu tüm dünya için büyük bir utanç.” ifadelerini kullandı.

Milli oyuncu Merih Demiral ise sosyal medya hesabından Marchisio’nun iftiralarına yanıt verdi. Demiral, operasyonun yapılma gerekçesini ve haklı nedenlerini bir bir ortaya koydu.

İlginizi Çekebilir:  Doğu Ekspresi İnstagram'ın Yeni İkonu

Mustafa Kemal Atatürk’ün ”yurtta sulh cihanda sulh” sözü ile başlayan gönderisinde Türkiye’nin Suriye ile 911 kilometre sınırının olduğunu belirterek bu sınırda terör koridorunun oluştuğunu vurguladı. PKK ve YPG’nin 40 bin masum kişinin ölümünden sorumlu olduğundan da söz eden Merih Demiral, Türkiye’nin kendi sınır güvenliğini sağlaması için operasyonun düzenlendiğini, operasyon sonrasında oluşacak ”güvenli bölge” ile Suriyelilerin bu bölgelere yerleştirileceklerini dile getirdi.

İlginizi Çekebilir:  Dengeleme Gazı Nedir? Dengeleme Gazı Piyasası Ne Anlama Geliyor?

Merih Demiral’ın bu paylaşımı sosyal medyada geniş yankı uyandırırken milli oyuncumuz bir kez daha göğsümüzü kabarttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce