Biyografi

Sevilay Çiftçi Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Sevilay Çiftçi kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Sevilay Çiftçi’den söz edeceğiz.

Sevilay Çiftçi Kimdir?

  • Oyuncu.

Sevilay Çiftçi, dizi-film oyuncusudur. Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalın’da tamamlayan Sevilay Çiftçi, ilk olarak tiyatro oyunlarında rol alan Sevilay Çiftçi, sonrasında Dudullu Postası’nda, Afili Aşk’ta ve Star TV’de yayınlanan Erkenci Kuş adlı dizide oynamıştır. Güzel oyuncu Sevilay Çiftçi aynı zamanda FOX TV ekranlarında yayınlanan EGO isimli dizide oynamıştır.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Sevilay Çiftçi, FOX TV ekranlarında yayınlanan EGO isimli dizide nihan karakterine hayat vermiştir. Başarılı oyuncu Sevilay Çiftçi hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • gazeteilksayfa.com, Sevilay Çiftçi, erişim tarihi: 26 Şubat 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.