Muhabir Zeynep Esendemir Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli?

Zeynep Esendemir kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı muhabirlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Zeynep Esendemir’den söz edeceğiz.

Zeynep Esendemir Kimdir?

  • Muhabir.

1997 yılında İzmir’de dünyaya gelen Zeynep Esendemir, İzmir Özel Türk Kolejinden (İTK) mezun olmuş; lisans eğitimini ise Ankara TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Esendemir, bölüme birincilikle ve tam burslu olarak girmiştir. Esendemir aynı zamanda 2013 yılında TÜBİTAK Biyoloji Olimpiyatlarına katılmış ve Ulusal Bronz Madalya kazanmıştır. Mezun olduktan sonra TRT Haber’de muhabirliğe başlayan Zeynep Esendemir, halen bu kurum bünyesinde muhabirlik çalışmalarına devam etmektedir. Zeynep Esendemir aynı zamanda iyi derecede İngilizce; orta seviyede ise Fransızca bilmektedir.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Zeynep Esendemir, muhabirlik çalışmalarına şimdilik TRT Haber bünyesinde devam etmektedir. Başarılı muhabir Zeynep Esendemir hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynak:

  • trthaber.com.tr, erişim tarihi: 13 Mart 2022
  • linkedin.com, erişim tarihi: 13 Mart 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.