Ahmet Faruk Özdemir Kimdir? SDÜ Dekanı Ahmet Faruk Özdemir Skandalı

Ahmet Faruk Özdemir kimdir? Ne iş yapar? Ahmet Faruk Özdemir, Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Dekan görevinde bulunmaktadır.

Öte yandan Ahmet Faruk Özdemir, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Ahmet Faruk Özdemir, sosyal medyada bir kullanıcıya yönelik olarak vermiş olduğu yanıt büyük tepki topladı.

Özdemir, sosyal medya aracı Twitter’da bir kullanıcıya yanıt olarak yaptığı paylaşımda “Sana bir gerçeği göstereyim. Senin zihniyetindeki kızlar, senin zihniyetindeki öğretmenler tarafından üniversiteye gelene kadar ortaokul ve lisede patlatılarak geliyor ve hiç dile getirilmiyor. Bir düşün bakalım?” ifadelerini yer verdi.

İlginizi Çekebilir:  Hazal Türesan Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında?

Bu skandal olay üzerine Süleyman Demirel Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Faruk Özdemir hakkında, kadınlara hakaret eden paylaşımının ardından, soruşturma açıldı.

Kırmızı Çizgi&Yorumlar

Bir üniversite hocası hatta dekan birinin sosyal medyada böylesine skandal bir söze karışmış olması büyük bir utanç kaynağı olarak hem sosyal medyada hem de çeşitli mecralarda geniş yankı uyandırdı. Her şeyden önce bir dekan, bir öğretmen olan birinin omuzları üzerinde bulunan yükün bilincini bilmesi, iyi idrak etmesi gerekir. Fakat eğitimde yozlaşma, 300 yıldır bu ülkenin en büyük sorunu olmuş. Eğitimde kalite ve özgünlük, bilinç ve sorumluluk duyguları ortadan kalkmış. Hal böyle olunca öğretmenlerden de bir şey beklemek büyük bir yanılgı oluyor. Daha geçen gün Hakkari Üniversitesi rektörü, 31. sırada bulunan oğlunu araştırma görevlisi olarak atamıştı. Örnekler iç karartıcı.

İlginizi Çekebilir:  Derya Baştürk (saykolisttt) Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Ahmet Faruk Özdemir’e her ne kadar kadınlara yönelik hakaret içeren sözler sarf ettiği gerekçesiyle soruşturma başlatılsa da bu palyatif bir önlemdir. Bunun arkası çeşitli skandallarla elbette tekrar gündeme gelecektir. Radikal bir değişiklik olmadığı sürece eğitim kalitesini şahlandırmak mümkün görünmüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara