Biyografi

TRT Spor Spikeri Veli Yiğit Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında? Hangi Takımlı?

TRT Spor spikerlerinden olan Veli Yiğit kimdir, nereli ve kaç yaşında, hangi takımı tutuyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca TRT Spor spikeri Veli Yiğit’ten söz edeceğiz.

Veli Yiğit Kimdir?

  • Sunucu, spiker, muhabir.

1982 tarihinde Almanya’da hayata gözlerini açan Veli Yiğit, ailesi ile beraber burada 11 yıl yaşamış ve daha sonra Türkiye’ye dönmüştür. Liseden mezun olduktan sonra lisans eğitimine başlayan Veli Yiğit, Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden başarıyla mezun olmuştur.

Okul yıllarından beri spora ve özellikle futbola düşkün olan Veli Yiğit, lisans eğitimini tamamladıktan sonra Barbaros Çıdal’dan spikerlik ve sunuculuk eğitimi almıştır.

Daha sonra TV 8’de mesleki kariyerine adım atan Veli Yiğit, burada editör olarak İtalya Ligi Serie A ve İngiltere Ligi Premier League maçlarının özetini ve yorumlarını yazdı. Ardından Galatasaray TV’de çeşitli görevlerde bulundu. Buradan sonraki durağı ise TRT Spor oldu.

Kaç Yaşında?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kendisi 1 Ocak 1982 tarihinde dünyaya gelmiştir. Oğlak burcu olan Veli Yiğiti, şu anda 38 yaşındadır.

Aslen Nereli?

Her ne kadar Almanya’da doğsa da 38 yaşındaki ünlü spor spikeri Veli Yiğit aslen Kütahyalıdır. Almanya’dan döndükten sonra memleketleri Kütahya’ya yerleşmişlerdir.

Hangi Takımlı?

Kendisi, hiçbir zaman tuttuğu takımı açıklamamıştır. Ancak bir dönem Galatasaray muhabirliği yapmasından dolayı kendisinin Galatasaraylı olduğunu tahmin ediyoruz.

Öte yandan kendisi evlidir ve iki de çocuğu vardır. Eşinin ismi bilinmiyor. Kendisi hakkında merak edilen kilosu ve boyunun kaç olduğu gibi soruların yanıtlarını şimdilik sizlerle paylaşamıyoruz. Bu soruların yanıtlarını da sizlerle en kısa sürede paylaşacağız. Bunların dışında yazıya eklemek istediğiniz kısımları bizlere aşağıda bulunan yorumlar kısmından ya da iletişim bölümünden yapabilirsiniz.

Veli Yiğit ile İlgili Aramalar

Google’da Veli Yiğit ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; veli yiğit aslen nereli, veli yiğit hangi takımlı, veli yiğit trt spor kimdir, veli yiğit trt spor kaç yaşında, veli yiğit boyu, veli yiğit gs tv, veli yiğit eşi

One thought on “TRT Spor Spikeri Veli Yiğit Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında? Hangi Takımlı?

  • Necati BAHADIR

    Veli Yiğit ile Aynı Köylüyüz. Çocukluğunda ve gençliğinde fenerbahçeliydi Galatasaray televizyonunda çalıştığı için oraya yani Galatasaray’a geçtiğini tahmin etmiyorum içindeki Tutku Fenerbahçe olabilir

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds