Biyografi

Mustafa Kartoğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Evli mi?

Mustafa Kartoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Mustafa Kartoğlu’ndan söz edeceğiz.

Mustafa Kartoğlu Kimdir?

  • Gazeteci.

1968 yılında Rize’de dünyaya gelen Mustafa Kartoğlu gazeteci ve yazar olarak bilinmektedir. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Fakültesi’nde tamamlamıştır. Bir dönem kurumsal basın müşavirliği yapan Mustafa Kartoğlu; Star, Akşam ve Yenişafak gibi gazetelerde de çalışmıştır. Bu zamana kadar sektörde pek çok farklı görevde bulunan Mustafa Kartoğlu, şu anda Akşam gazetesinde genel yayın yönetmeni olarak görev yapmaktadır.

Twitter hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Mustafa Kartoğlu, gazetecilik çalışmalarına Akşam Gazetesi bünyesinde devam etmekte olup çeşitli televizyon kanallarında gündemle ilgili meselelerde görüşlerini kamuoyuyla paylaşmaktadır. Tecrübeli gazeteci Mustafa Kartoğlu hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • haberler.com, Mustafa Kartoğlu, erişim tarihi: 7 Ekim 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.