Biyografi

Özgür Can Çoban Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Türküleri?

Özgür Can Çoban kimdir, aslen nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı müzisyenlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Özgür Can Çoban’dan söz edeceğiz.

Özgür Can Çoban Kimdir?

  • Müzisyen.

14 Kasım 1994 tarihinde Kırşehir’de dünyaya gelen Özgür Can Çoban, lise eğitimine devam ederken TRT Müzik’teki bazı programlarda vokal ses olarak çalışmaya başlamış; akabinde yine TRT tarafından düzenlenen bir yarışmada birincilik elde ederek sözleşmeli ses sanatçısı olmuştur. Üniversite eğitimine 2013’te İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nde başlayan Özgür Can Çoban, burada önemli isimlerden şan, repertuvar ve nazariyat dersleri almıştır. Özgür Can Çoban, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi Performans Ana Sanat Dalı Çalgı – Ses Yüksek Lisans Programı’nda tamamlamıştır.

Instagram hesabından da paylaşımlarına devam eden Özgür Can Çoban’ın bu platform üzerinde 350 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Bul Getir, Niye Çattın Kaşlarını, Hüdayda, Bir Ayrılık Bir Yoksulluk Bir Ölüm, Gide Gide Bir Söğüde Dayandım, Gel Hayalim, Elif Dedim, Yaralı Dağlar, Şeker Oğlan, Ne Karaymış Şu Alnımın Yazısı, Acem Kızı, Candan İleri, Emir Dağı, Mühür Gözlüm gibi birçok şarkıyı seslendirmiş ve dinleyicilerini mest etmiştir. Özgür Can Çoban hakkında merak edilen boyu kilosu kaç, sevgilisi var mı, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • hurriyet.com.tr, Özgür Can Çoban, erişim tarihi: 4 Ekim 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.