Naspak Gıda Kimin? Naspak Gıda Neden Gündem Oldu?

Ülkedeki yolsuzluğun geldiği son noktayı geçtiğimiz gün Topbaş ailesine ait hisseleri satın alan NASPAK Gıda’dan bir kez teyit etmiş olduk. NASPAK Gıda, payı elinde bulunduran Ahmet Afif Topbaş, Ömer Hulusi Topbaş ve Fatma Fitnat Topbaş’tan hisseleri satın aldı.

NASPAK Gıda’nın Kamuoyu Aydınlatma Platformu KAP’a yaptığı açıklamada, toplam 31.9 milyon adet halka kapalı payı borsa dışından Seksek (80) TL birim fiyat ile satın aldığını ve işlem sonunda BİM’de % 10.51 hissedar konumuna geldiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir:  Kürt Milliyetçisi Kızdan Olay Sözler: Umarım Afrin’de YPG Kazanır ve Ben Mühendisliğimi Gider Rojova’da Yaparım

NASPAK Gıda hakkında şu ana kadar bilinen en önemli şey Ahmet Afif Topbaş’ın NASPAK Gıda’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğunda bulunması.

Ne Olmuştu?

Geçtiğimiz günlerde en ucuz et ve kıymanın BİM ve A-101’de satılacağı haberi son dakika olarak geçmişti. Haberin ardından NASPAK Gıda’dan bu hareket geldi.

İlginizi Çekebilir:  İsmet Yılmaz Eğitimde Çağ Atladık mı Demişti?

Daha önce İncek yolunun üzerindeki arsaları satın alan parselci eski belediye başkanı Melih Gökçek’in daha sonra bu yolun sağını solunu imara açıp villalar dikmesi gibi örneğini akıllara getiren bu kirli hamle, yolsuzluğun ne boyutlara ulaştığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

NASPAK Gıda kimin? Belli değil. Kim kurdu? Belli değil? BİM gibi perakende sektörünün lideri bir şirketin %10’unu alacak fonu nereden buldu? Bu fonu karşılayacak kadar büyükse neden bilinmiyor? Tam bir kapalı kapılar ardında, öğrenilmesi istenmeyen, karanlıkta kalan bir soru olarak kaldı.

İlginizi Çekebilir:  A Haber’in Seçim Analisti Dediği Kenan Demir Kimdir? Nerelidir?

Enflasyon rakamlarının açıklanması, Doların 3,85’e dayanması üzerine ekonomimiz alarm vermiş ama kimin umrunda? Varlık fonu denilen acizlik göstergesi açılalı aylar oldu. Kimin umrunda? Ekonomimiz coşuyor mu Sayın Nihat Zeybekçi?

Görsel: NTV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce