Biyografi

Nazif Okumuş Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu? Ne İş Yapıyor?

Nazif Okumuş kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasi isimlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşacağız.

Nazif Okumuş Kimdir?

1959 yılında Adapazarı’nda Seher Okumuş ve Ömer Okumuş çiftinin çocuğu olarak dünyaya gelen Nazif Okumuş, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü’nde tamamlamıştır. Mezun olduktan sonra çeşitli gazetelerde çalışmıştır. Uzun yıllar boyunca muhabir, yazı işleri müdür ve haber müdürü ve genel yayın yönetmeni olarak görev almıştır. 1999 yılında genel seçimlerinde MHP İstanbul milletvekili seçilmiştir. Nazif Okumuş aynı zamanda TBMM’de Hesaplarını İnceleme Komisyonu Başkanı olarak görev yapmıştır. 2002 genel seçimlerinde MHP’nin baraj altı kalmasından dolayı milletvekili seçilemeyen Nazif Okumuş, ayrıca 2007’de de seçilememiştir. Nazif Okumuş aynı evlidir ve iki çocuk babasıdır. Nazif Okumuş ayrıca Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atilla Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren ile beraber MHP’den ihraç edilen isimler arasında yer almış ve MHP’deki siyasi kariyeri sona ermiştir.

Nazif Okumuş, çeşitli medya kurum ve kuruluşlarında gündeme ilişkin açıklama ve yorumlarda bulunmaktadır. Nazif Okumuş hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds