Ne Yapıyorum Lan Ben Burada?

Hayatta çoğu zaman bu soruyu kendi kendinize sormuşsunuzdur. Sormadım ben demeyin. Muhakkak sormuşsunuzdur: Ne yapıyorum lan ben burada? Bir anda içinde yaşadığınız mekanda irkilerek bu soruyu kendinize sorarsınız.

Sarhoşken, ayıldıktan sonra, yanlış tercih yaptığınız bir üniversite sıralarında, yoğun mesai saatlerinde kafanızı kaldırdığınız anda, hiç bilmediğiniz bir yerde, daha önce tanımadığınız insanların arasında, çaycıda, evde, arabada her yerde bu soruyu kendinize sorarsınız. Ne yapıyorum lan ben burada?

Örneğin bu soruyu soracağım en mantıklı yer benim için hiç tanımadığım bir evde, hiç tanımadığım insanların arasında, hiç bilmediğim sıkıcı bir sohbetin arasında olduğum anda olurdu. Nasıl olurdu bilemem ama en mantıklı yer böyle bir yer olurdu zannımca.

İlginizi Çekebilir:  Almanya’da Toplu Taşıma Ücretsiz Oluyor

Ne yapıyorsun? Gerçekten ne yapıyorsun orada? Ben bu soruyu en çok işte sordum kendime. Ne yapıyorum? Kime çalışıyorum? Neye çalışıyorum? Hedefim ne? Gerçekleşse çalışacak mıyım? Ne yapıyorum lan?

O anda neyle meşgulseniz bir anda bırakır, soruyu bir rasyonalite İçerisinde cevaplamaya çalışır, kısa süreli bir fikir bombardımanı içerisinde acilen sorunun cevabını bulmaya çalışırsınız. En sonunda da kendiniz teskin edecek ufak bir cevap bulup bahsi kaparsınız. Bu size eğer sık sık geliyorsa akşam yatarken sorun bu soruyu. Ne yapıyorum lan ben orada diye.

İlginizi Çekebilir:  Öğrenci Menüsünün Kralı

Mesela sabah alarmı ile kalkıp otobüs, metrobüs, vapur, metro, tramvay, tren artık her neyse göz kenarındaki çapakları elinizin tersiyle sildiğiniz o anda etrafınızda sizle beraber minimum bir durak gidecek olan insanlara baktığınız anda kendinize sormayı bir ihtiyaçmış gibi hissedersiniz bu soruyu: Ne yapıyorum lan ben burada?

İlginizi Çekebilir:  Taksiciler Kaza Yapmaz; Kazaya Sebebiyet Verirler

Ne yaptığını anlamak bilmek gerek. Ne yaptığını bilmeden doğaçlama bir işin içerisinde kendi halinize şaşarak bu soruyu kendinize sorduğunuzda biraz komik fakat komik kamuflajı bir realite oluyor.

Bu sorunun özünü üzerinde yer alan kamuflajdan sıyırıp bulmak gerek. “Haa demek buymuş” demek gerek. Yoksa daha çook sorarsınız bu soruyu kendinize.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi