Saç Ekimi Furyası

Ortalıkta fileli halleriyle, kafasına dikiş atılmış intibası oluşturan saç ekimi, Türkiye’de hangi konularda iyi sorusunun galiba en iyi cevabı. Türkiye’nin saç ekimi konusunda iyi olduğunu söyleyebiliriz. Sağlık alanında genel anlamda iyi olmamıza karşılık olarak saç ekimi konusunda da iyi olduğumuzu iddia edebiliriz. Bir saç ekimi modası var ki etrafta herkes çim adam olmuş. Saç ekimi furyası, furyaların furyası olmuş.

Özellikle Arap turistlerin saç ekimine yoğun talebi var. Arap Turistlerin saç konusunda temkinli oldukları ve saça önem verdikleri biliniyor. Ülkedeki saç ekim merkezleri de Arap müşterilerden oldukça iyi para kazanıyor.

Saç ekiminin sağlıklı ya da sağlıksız olduğu konusunda herhangi bir fikrim yok fakat furyası hakkında birkaç gözlemlerim var.

Bir kere oldukça kötü bir görüntüsü var. Kavgadan çıkmış, kafası kanamış ya da hastalıklı bir intibası var bende. Nasıl desem, psikopat gibi.

Türkler de saç ekimi furyası o kadar çok değil. Gel gelelim Arap turistlere. Ne meraklılarmış saç ekimine. Gelen 5 erkek Arap turistten ikisinin kafasında bu filelerden var. Adamlar ‘çim adam’ gibi dolaşıyor ortalıkta.

Görünce bir gülme gelmiyor değil. Biraz tuhaf bir görüntüsü olduğunu söylemiştim.

Google’ın bu konuda ne kadar pragmatist olduğunu Google’a yazınca görebilirsiniz. Yeşil kutulu saç ekim merkezlerinin ikinci sayfaya kadar taştığını görebiliriz. Artık ne kadar saç ekim merkezi varsa?

Eee talep ne kadar fazla ise arz da o kadar fazla oluyor. Google da işini biliyor tabi. Alıyor parayı, veriyor reklamı. Tıklama başına artık ne kadar ceza kesiyor Allah-u alem. Ama az olmadığı gerçek. Gıcık olduğunuz bir saç ekim merkezi varsa tıklayın sitede biraz gezinin ve çıkın. İyi bir zarara uğratırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.