Necati Şaşmaz’ın Babası Abdülkadir Şaşmaz Kimdir? Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

Abdülkadir Şaşmaz kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Abdülkadir Şaşmaz”dan söz edeceğiz.

Kurtlar Vadisi dizisinin efsanevi karakteri Polat Alemdar’ı canlandıran Necati Şaşmaz ile Raci Şaşmaz ve Hilmi Zübeyr Şaşmaz’ın babası; Tayyar Şaşmaz’ın oğlu olan Abdülkadir Şaşmaz’ın hayatı hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Abdülkadir Şaşmaz Kimdir?

Necati, Raci ve Zübeyr Şaşmaz kardeşlerin babası olan Abdülkadir Şaşmaz, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur. 1989 senesinde Ankara’ya gelen Abdülkadir Şaşmaz, 1991 yılında dönemin Kültür Bakanı olan Namık Kemal Zeybek’e danışmanlık yapmıştır. Abdülkadir Şaşmaz, Türk İslam sentezini savunan ve radikal İslama karşı çıkan görüşleri ile bilinir. Abdülkadir Şaşmaz, babası gibi kendisi de bir Kadiri şeyhidir.

İlginizi Çekebilir:  Ferudun Niğdelioğlu Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında ve Hangi Takımlı?

Ağabeyi olan Mehmet Tahir Şaşmaz ise emekli bir öğretmendir. 1977 senesinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP), 1987 senesinde ise Doğru Yol Partisi’nden (DYP) iki dönem Elazığ milletvekili seçilmiştir.

Şaşmaz Kardeşler. Soldan sağa; Hilmi Zübeyr Şaşmaz, Necati Şaşmaz ve Raci Şaşmaz, bir filmin galasında yan yana.

Abdülkadir Şaşmaz’ın Babası Kimdir?

Necati Şaşmaz, Zübeyr Şaşmaz ve Raci Şaşmaz’ın dedesi, Abdülkadir Şaşmaz’ın babası Tayyar Şaşmaz isminde bir Kadiri şeyhidir. Tayyar Şaşmaz, Elazığ’ın önde gelen manevi kanaat önderlerinden biridir ve Elazığ bölgesinde bir dönem müritleri ile beraber dini birtakım görevlerde bulunmuştur. Tayyar Efendi hakkında detaylı bilgiler için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz:

İlginizi Çekebilir:  Müzik Sanatçısı Umut Akyürek Ertuğrul Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Daha önceki yazılarımızda Kurtlar Vadisi dizisinde Polat Alemdar’ı canlandıran Necati Şaşmaz’ın ağabeyi, kardeşi, amcası ve dedesinden söz etmiştik. Detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.

Abdülkadir Şaşmaz ile İlgili Aramalar

Google’da Abdülkadir Şaşmaz ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; abdülkadir şaşmaz ali nadir şaşmaz, abdulkadir şaşmaz fotoğrafları, necati şaşmaz eşi, necati şaşmaz kürt mü, necati şaşmaz harput, raci şaşmaz yaş, zübeyr şaşmaz, necati şaşmaz son hali

İlginizi Çekebilir:  Melis Gürhan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir