DüşünceEleştiri

Neden Sadece Canımız Yandığında IŞİD Hatırlanıyor ?

Daha çok 2010’lu yıllardan itibaren tanınan ve bilinen, faaliyetleriyle özellikle Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere diğer devletlerin gündemine oturan, savunduğu görüş ve tutumlarıyla sözde temsil ettiği dinin değerlerine etik olmayan zararlar veren IŞİD terör örgütü neden hep canımızı yaktığında, bizi üzüntülere boğduğunda hatırlanmak zorunda ?

 

Yalnız masum vatandaşlarımızı katlederken, askerlerimizi şehit ederken hatta yakarken, sınırlarımıza havan toplarını düşürürken lanetlediğimiz, kin kustuğumuz terör örgütü faaliyetlerine ara verdiği zamanlarda, ya da en azından medyaya yansıtmadığında, IŞİD hakkındaki eleştiri ve tutumlarımızda tamamiyle samimiyetsiziz. Ne zaman ki canımız yanıyor maalesef o zaman tepkiler ya da devlet bazında misillemeler oluyor.

 

Dünyanın dört bir tarafından gelen şuursuz ve yanlış değerlerle doldurulmuş insan topluluklarının vahşi öğretilerle bir arada tutulup, donatılması sonucunda IŞİD denen kirli örgütün kaynağı oluşuyor. Ortadoğu olarak kısıtladığımız alanlardaki IŞİD’in katılımcıları, Ortadoğu dışındaki ülkelerden gelen katılımcı sayısından çok daha az durumda. Hal böyle olunca örgütün örgütün ne derece tehlikeli bir oluşum olduğunu anlıyoruz.

 
Fakat millet olarak biz bu örgütün ne kadar tehlikeli olduğu gerçeğini göz ardı etmekteyiz. Tepkilerimizi geçici duyguların anlık etkisiyle ortaya çıkartıyoruz. Tepki göstermemiz içinse IŞİD’in yeni bir saldırısında yine birilerinin ölmesi, şehit olması, yakılması gerekiyor ne yazık ki !
Bu sorunun çözümü maksadıyla onlarca, yüzlerce farkındalık ve çözüm örnekleri türetilebilir. Bunların başında ise eğitim gelir. Fakat ben bunu uzun uzun açıklamayacağım. Hepimiz hemfikiriz ki bu sorunu çözmede eğitim evvela başvuracağımız çözüm kaynağıdır. Fakat benim dikkat çekmek istediğim nokta şudur;

 

Hemhudut olduğumuz devletin içine yuvalanmış, bünyesinde herbiri ölüm makinası olan yaratıkları barındıran, masum insanların ve zavallı bebeklerin katili olanların çokça bulunduğu, gözünü kırpmadan bir insanın hatta binlerce insanın ölümüne sebebiyet veren canilerin mensubu olduğu örgüt neden sadece canımızı yaktığında hatırlanıyor ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds