Biyografi

Süleyman Kara Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Süleyman Kara kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, oynadığı dizi ve filmler nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Süleyman Kara’dan söz edeceğiz.

Süleyman Kara Kimdir?

  • Oyuncu.

1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Süleyman Kara, dizi-film oyuncusudur. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda tamamlayan Süleyman Kara, Craft Atölye bünyesinde çeşitli oyunlarda rol almış; bazı oyunlarda da yönetmenlik yapmıştır. İlk oyunculuk deneyimimi TRT 1’de yayınlanan ”Balkan Ninnisi” adlı dizide yaşamıştır. Genç oyuncu Süleyman Kara, söz konusu dizide Kaan Turgut, Deniz Gürkan, Erdal Özyağcılar ve Hakan Boyav gibi isimlerle beraber rol almıştır.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Süleyman Kara, oyunculuk çalışmalarına Deniz Dalgıç Menajerlik bünyesinde devam etmektedir. Başarılı oyuncu Süleyman Kara hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • kimnerelidir.com, Süleyman Kara, erişim tarihi: 24 Ekim 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds