Biyografi

Nilay Erdönmez Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Evli mi? Oynadığı Diziler?

Nilay Erdönmez kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi var mı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Nilay Erdönmez’den söz edeceğiz.

Nilay Erdönmez Kimdir?

  • Oyuncu.

12 Mayıs 1986 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Nilay Erdönmez, lisans eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Tiyatro Ana Sanat Dalı’nda tamamlamıştır. Sonrasında yüksek lisans eğitimini ise Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, tiyatro sanatı üzerine tamamlamıştır.

İlk oyunculuk deneyimini ise 2012 yılında yayınlanan Gözetleme Kulesi adlı filmle yaşamış ve bu filmiyle Adana Altın Koza ve Nürnberg Film Festivalleri festivallerde en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Bu zamana kadar İstanbullu Gelin, Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam ve Sevdaluk, İstanbullu Gelin gibi çeşitli projelerde görev yapan Nilay Erdönmez, son olarak Kardeş Çocukları adlı dizide Cansel karakterine hayat vermiştir.

Boyu ve Kilosu?

  • Başarılı oyuncu Nilay Erdönmez 1.68 cm boyundadır ve 51 kilodur.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Nilay Erdönmez, oyunculuk çalışmalarına da devam etmektedir. Başarılı oyuncu Nilay Erdönmez hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kimdir gibi soruların cevaplarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Nilay Erdönmez ile İlgili Aramalar

Google’da Nilay Erdönmez ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; nilay erdönmez aslen nereli, nilay erdönmez kimdir nerelidir, nilay erdönmez boyu kaç, nilay erdönmez kilosu ne, nilay erdönmez instagram hesabı, nilay erdönmez oynadığı diziler, nilay erdönmez boy kilo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds