Alaattin Çakıcı’yı Otelinde Ağırlayan Mustafa Altunhan Kimdir?

Mustafa Altunhan kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Mustafa Altunhan’dan söz edeceğiz. 

Mustafa Altunhan Kimdir? 

Avukat Zeynep Çiftçi’nin yaptığı açıklamada ceza infaz düzenlemesi ile affedilen ünlü çete lideri ve eski milliyetçi cenahın üyeleri arasında yer alan müvekkili Alaattin Çakıcı’nın tahliye olduğu bildirilmiş ve Çakıcı’nın Mustafa Altunhan’ın otelinde inzivaya çekildiği ifade edilmişti. 

Alaattin Çakıcı’nın tahliye olmasından sonra gündeme gelen Mustafa Altunhan 25 Eylül 1965 tarihinde Edirne’nin Lalapaşa ilçesine bağlı Çömlekpınar köyünde dünyaya geldi. Eğitimine doğduğu köyde başlayan Mustafa Altunhan, tahsilini Edirne’de tamamladı. 

İlginizi Çekebilir:  Gisella Ural Kimdir? Yaşı? Boyu? Annesi Babası Kimdir?

Küçük yaşlardan itibaren ticarete ilgili duyan Mustafa Altunhan 1986 senesinde ilk şirketini kurarak sektöre adımını attı. Öz Edirne Birlik ismiyle açtığı ilk şirket ile yurt içinde ve yurt dışında turizm alanında faaliyet göstermeye başladı. Altunhan, açtığı bu şirket ile Edirne ilinin turizm hayatına katkı sağlamayı amaçladı. 

Şirketin açılışını izleyen kısa bir sürenin ardından siyasete atılan Mustafa Altunhan, bir dönem il başkanlığı yaptı. Edirne’nin sportif ve kültürel sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulunan Altunhan bir dönem de Edirne Spor Kulübü’nde başkanlık görevinde bulunmuştu. 

İlginizi Çekebilir:  Gökhan Yavuz Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi? Oynadığı Diziler?

Bir dedesi Kara Emin lakaplı Başpehlivan ve bir diğer dedesi Kırkpınar’ın eski ağalarından Halim Ağa olmasından dolayı kendisi de küçük yaşlarda güreşe yoğun ilgi duymaya başladı. Güreşle içli dışlı bir çocukluk geçiren Altunhan daha sonra 2004 yılında Kırkpınar Ağası olma ünvanına sahip oldu. 2003 senesinde 642.’si düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Edirne Belediyesi’nin açık artırmayla satışa sunulan ağalık koçuna 86 bin lira vererek 2004 senesindeki 643. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ağalığı almış oldu ve bir sene boyunca ağalık görevini yerine getirdi. 

İlginizi Çekebilir:  Bahadır Yenişehirlioğlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Oynadığı Diziler?

Kendisi şu anda Altunhan Şirketler Grubu’da yönetim kurulu başkanı olarak görevine devam etmektedir. Hakkında çıkan haberlere göre Edirne’de 500’den fazla kişiye istihdam sağlayan Altunhan, 60 otobüsten oluşan filosu ve Saraçlar Caddesi üzerinde yer alan Altunhan Butik Hotel ile Edirne ilinin turizm sektörüne hizmet verdiği ifade edilmektedir. 

Mustafa Altunhan evli ve dört çocuk babası olmakla birlikte ismi son olarak Alaattin Çakıcı’nın tahliye olması ile gündeme geldi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara