Nostalji: Eski Turkcell Reklamları

Zamanı biraz geri saralım ve ne kadar da büyüdüğümüzün farkına varmışken aynı zamanda Turkcell markasının kısa serüvenini görmüş olalım. Bugün eski Turkcell reklamları arasında dolaşıp kısa kısa yorumlar yapacağız. Sizi tüm reklamları listeleyip uzun bir yazıyla bunaltmak istemediğim için en çarpıcı olanlarından birkaç tane bulup derledim.

Şu anda PR çalışmaları için İz İletişim ile çalışıyor olsa da aslında reklamlarındaki temel çizgi pek değişmemiş gibi görünüyor. Bazı markalar her sene farklı reklam çalışmaları ve vizyonla gelerek yenilik yaptıklarını düşünseler de ben bunu kurumsal olmaya çalışıp bir türlü başaramamak olarak addediyorum. Turkcell ilk reklam yüzlerinden Ragga Oktay ile başladığı günden beri teknolojik olarak çok ilerledi ve kendini geliştirdi fakat vizyonunu hiç değiştirmedi. Her zaman ”Önce Müşteri” dedi. Akıllarda kalan en önemli sembollerinden biri ise ‘Cellocanlar’ oldu. Şimdi ise ‘Emocanlar’ ise reklam tarzlarına yeni bir form katarak devam ediyor.

İlginizi Çekebilir:  Bir Reklam İncelemesi: Avon'un Burcu Esmersoy Reklamı

Turkcell reklamlarını arkadaşlarımla beraber izlediğimde gelen ilk yorum tabii ki ya zaman ne kadar çabuk geçmiş oldu. Ondan sonra herkesin eleştirdiği pahalılığının o zamanlar da olduğunu vurguladır. Net bir şekilde tarifelerini ortaya koyup dolandıran operatör olmaması bu pahalılıkta bir etken sanırım. Bu arada şunu da söyleyeyim bu bir Turkcell virali değil kişisel düşüncelerimi içeriyor. Kendi görüşlerinizi özgürce yorumda belirtebilirsiniz. Lafı çok da uzatmadan gelin eski Turkcell reklamlarını izleyelim.

İlginizi Çekebilir:  THY'nin Batman ve Superman Filmine Sponsor Olması

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat