Bir Televizyona Abone Olmadığımız Kaldı!

Önceki reklam incelememde Pegasus Havayolları’nın uçakta yiyecek ve içeceği ücretsiz vermemesi olayını yorumlamıştım.
Her şeyden önce yine yiğidi öldür, hakkını yeme mantığıyla hareket eden bir düşünce yapısında olduğum için belirtmek istediğim birkaç şey var.

Reklamdan bahsetmeden önce kısaca fikirden bahsedeceğim. Fikir oldukça basit. Sürekli yeni teknolojiye erişmek isteyen vatandaşlarımız için bulunmaz nimet de diyebiliriz. Sürekli televizyonun yeni modeli çıkacak televizyonum eskiyecek diye düşünmek yerine televizyona abone oluyorsunuz. Bir taahhüt verdikten sonra hayırlı olsun, Vestel‘e bağımlısınız. Her iki yılda bir yeni televizyonunuz kapınıza geliyor. Hiç düşünmeye gerek yok. Tek düşünmeniz gereken şey televizyonun aylık abonelik ücreti. Neyse dert etmeyin. Onu da otomatik ödemeye bağlarsanız iş çözülmüş olur. Bu fikir gerçekten çok inovatif ve havalı duruyor. Hele müşteri tarafını bir kenara bırakırsak Vestel Açısından muazzam. Müşteriyi kendine bağlama kampanyası. Türkiye’de işlerin nasıl gittiğini bilirsiniz. Televizyon ile ilgili bir problem çıktığında veya herhangi bir memnuniyetsizliğinizde ben istemiyorum bu televizyonu diyemeyeceksiniz. Çünkü artık abonesiniz. Digiturk, NetFlix, yeni aldığınız akıllı telefonun abonelikleri derken her ay yüzlerce lira masraf etmek gerçekten bir süre sonra sıkıcı gelmeye başlayacaktır. Bunun maddi durumunuzla fazla alakalı olduğunu da düşünmediğimi belirtmek isterim. Aylık kazancınız yüksek olsa bile her ay 600-700 lira ıvır zıvır aboneliğine para harcamanız her ay bağımlı bir şekilde çöpe para atıyormuş gibi hissettirebilir.

Gelelim reklama. Reklam gerçekten çok başarılı ve samimi. Kısa ve öz. Reklamda komedyen Tuna Kalınsaz oynuyor. Buyrun beraber izleyelim.

 

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.