Öğrenci Dostu Ucuz Protein Kaynakları

Vücut geliştirmek zengin sporu çok masraflı iş diyenlere ağzının payını verecek bir makale geliyor. Öncelikle biraz bu konuyu didikleyelim ve listemize geçelim. Ucuz protein kaynakları fiyatlarda anormal bir dengesizlik olmadığı sürece 2018 protein kaynakları da 2019, 2020 yılında da ucuz olanlar diğerlerine oranla ucuz kalacaktır. Bir düşünelim dışarda döner ekmek yeseniz ardından eve gelip yiyecek bir şeyler hazırlasanız yaklaşık olacak spor için özen gösterdiğiniz yiyecekler ile aynı masrafı yapacaksınız. Burada kırmızı et konusundan bahsetmiyorum ki gerçekten de protein ihtiyacınız kırmızı ettten karşılamak biraz masraflı olabilir. Bir de profesyonel bir sporcunun günlük ihtiyacnının çoğunu etten karşılayacağını düşünürsek günlük 500-600 gram et tüketmesi gerekebilir. Fakat bunlar şart değil. Yine de haftada birkaç gün kırmızı et tüketmeye çalışın. Elinizden geldiğince. Öğrenci dostu diye başlığı attığımız için aykırı bir şey konuşmak istemiyorum. Öğrenci evinde makarna zor bulunuyor kilolarca kırmızı et nerdee… O zaman ekonomik protein kaynakları listemize başlayabiliriz.

İlginizi Çekebilir:  Hep Daha Oldukça Çalışıp Kendime İyi Baktığım

Yumurta

İlk paragrafa başlarken bile bahsetmek istediğim öğrenci dostu, sporcu dostu, cep dostu, sağlık dostu ya da ne derseniz deyin, tüm övgülere layık yiyeceğimiz. Bir koli yumurta şu anda yaklaşık 20 TL. Evinize 2 koli yumurta alsanız 60 yumurta sizi baya idare edecektir. Dışarıda bir hamburger menü fiyatının 25 TL olduğunu düşünürsek bu hiç de yüksek bir fiyat değil. Gelecekteki ziyaretçilerimiz için zam üstüne zam gelir korkusuyla fiyat yazmaktan kaçınırdım ama isterse 5 yıl geçsin diğerlerine nispetle yumurta yine en ucuz ve en kaliteli protein kaynaklarının padişahı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Öğretmenimiz Bizimle Mutlu Biz Kendimizden Memnunuz

Sardalya

Ucuz protein kaynakları tüketiyoruz diye omega 3 besininden mahrum kalacak değiliz. İlla Norveç üzerinden özel somon getirmek zorunda kalacak hiç değiliz. Çoğu zaman sardalya hem besin açısından çok zengin hem de çok ekonomik bir balık türü. Değişik bir tat olarak değerlendirilebilir ve haftada bir kez çekinmeden tüketebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Süper Lig'in 30. Haftasında Sivasspor Ve Fatih Karagümrük

Tavuk Ciğeri

Gidip ucuz zincir marketlerden aldığınız tavuk göğüslerini de geçiyorum. Çok ucuz bir diğer kaynak ise tavuk ciğeri. Tadı küp küp doğrandığı zaman ağzınıza bir mayhoş geliyorsa kıymasını çektirerek de tüketebilirsiniz. Yarışmalara hazırlanacak derecede bir sporcu iseniz biraz yağlı olması dezavantaj olabilir. Zaten o seviyeye geldiyseniz yazıyı boşa okudunuz diyebilirim. Sponsorlarınız sayesinde böyle bir derde düşeceğinizi sanmıyorum.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara