Öldürülen Saadet Partili Görevlilere Hakaret Eden Murat Pomay Kimdir? Nereli? Neden Gündem Oldu?

Malatya’nın Pütürge ilçesinde Saadet Partisi üyesi iki vatandaşın ölümü sonrasında sosyal medyada bir vatandaş, ölen görevliler hakkında hakaretlerde bulundu. Sosyal medyada da geniş yankı bulan Murat Pomay ismi, yaptığı yorumdan dolayı gündem oldu.

Ne Dedi?

Malatya’nın Pütürge ilçesinde oy verme işlemi sırasında çıkan kavgada Saadet Partisi görevlisi iki vatandaşın hayatını kaybettiğini bildiren bir haberin altına ”Saadetin ülkede 0.002 oyu vardı ikisi daha öldü kaldı 0.001 nesli tükenmekte üzere devlet derhal kanun çıkarıp bu Saadetlileri koruma altına almalı” yorumunda bulundu. Murat Pomay isimli vatandaşın bu yorumu başta sosyal medya olmak üzere pek çok internet sitesinde de geniş yankı uyandırdı.

Ekşi Sözlük’te de Gündem Oldu

Murat Pomay’ın bu sözleri sosyal medyanın yanı sıra Ekşi Sözlük platformunda da geniş yer buldu. Ekşi Sözlük yazarları Murat Pomay hakkında açılan başlığa görüşlerini yazdılar. Bir Ekşi Sözlük yazarının Murat Pomay başlığı altına yazdığı yorum:

”Reis’e ak parti’ye sosyal medyada en ufak lafta harekete geçen savcılar orada mısınız? Mağdurun ve failin siyasi kimliğine göre adım atmaktan sıkılmadınız mı? Kamu görevi yapıyorsanız kanunun gereğini yapın… sıfatınızın başındaki cumhuriyet nitelemesi size bunu mecbur kılıyor…”

Nereli?

Ekşi Sözlük yazarlarının iddiasına göre Murat Pomay Konyalı. Twitter ve Facebook hesaplarını paylaşan Ekşi Sözlük yazarları, kişinin Konya Selçuklu’da yaşadığını öğrendi.


Yazının bundan sonraki kısmı yorum olacak. Murat Pomay isimli bir vatandaşın yapmış olduğu yorum daha fazla uzatmaya gerek kalmadan iğrenç bir durum. İnsanlığa sığmayan bir açıklama. Ancak burada dikkat edilmesi gereken asıl nokta aynı hassasiyetin Murat Pomay’a gösterilmeyeceği. Geçtiğimiz günlerde Yeni Zelanda’da yaşanan elim olay sonrasında ”keşke ülkemize de gelseler” diyen bir Ekşi Sözlük yazarı haklı olarak tutuklanmıştı. Savcılar Murat Pomay için de aynı hassasiyeti gösterecek mi merak konusu.

Murat Pomay isminin internet kavramı ortadan kalkana kadar ismi buralarda kalacak. Unutmayalım ki arşiv, internet unutmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: