Psikoloji

Online Psikolog İle Psikolojik Destek

Online psikolog, ruhsal anlamda sorun yaşayan ve özellikle de pandemi sürecinden dolayı eve kapanan kişilerin tedavi görmesi ve farkındalık kazanması amacıyla terapiyigerçekleştiren kişidir. Dünyada 2013 yılından itibaren gündemde olan çevrimiçi psikolog sistemi ülkemizde pandemi sürecinden sonra önem kazanmıştır. Birçok kişi tabularını yıkarak görüntülü bir şekilde psikoterapi almakta ve sorunlarıyla baş etmeyi öğrenmektedir. Çevrimiçi terapi bu bağlamda 100.000 referansı ile Türkiye’nin en büyük terapi sitesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Online Terapide Süreç Nasıl İşler?

Online terapi almak için öncelikle psikolog ile bir ön görüşme gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yüzeysel olarak yaşamış olduğunuz sorunu anlattığınızda psikolog zaten sizin terapiye uygun olup olmadığınızı belirtecektir. Çünkü bazı tanılarda psikolog desteğinin yanı sıra ilaçlı tedavi olacağı için psikiyatri müdahalesi gerekebilir. Görüşme tamamlandıktan sonra randevunuz oluşturulur ve her hafta belirlenen tarihte görüntülü ya da sesli arama şeklinde terapist ile terapiye başlarsınız. Çevrimiçi terapi de seans süreleri 60 dakikadır, internet üzerindeki terapi sitelerini incelediğinizde sürelerin 30 ile 50 dakika arasında değiştiğini fark edeceksiniz.

Online Psikolog Yorumları

Çevrimiçi psikolog konusunda kararsız kalmanız son derece normaldir çünkü yüzlerce psikolog arasından size gerçekten uygun birini seçmek zor karardır. En iyi psikoloğu seçmek istiyorsanız öncelikle unvanına bakmalısınız. Normal psikolog değil de klinik psikolog olması her zaman tercih edilen bir durum olmalıdır. Bunun dışında terapistin almış olduğu eğitimler ve yetkin olduğu alanlarda sizler için bir tercih noktası olabilir. Yorumlar konusunda Ekşi sözlüğe bakmanızı öneririz. Bizler bu süreçte sizlerin sorunlarına göre en uzman psikolog ya da psikiyatrimize yönlendirme yapmaktayız.

Ücretsiz Online Psikolog 

Online olarak yaşamış olduğunuz psikolojik sorunların çözümü konusunda destek alabileceğiniz birçok kurum ya da şahıs bulunmaktadır. Ücretsiz online terapi konusunda bizler bazı dönemlerde kampanya yapmaktayız. Şehit yakınlarından tutunda sağlık çalışanlarına kadar birçok kişiye ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Ücretsiz onlinepsikolojik destek için belediyelerin açmış olduğu terapi merkezlerine de katılabilirsiniz.

Online Psikolog Ücret ve Fiyatları

İnternet ortamında yer alan tüm terapi siteleri birçok husustan dolayı yüz yüze terapiye oranla çevrimiçi terapiyi daha uygun fiyatlara getirmektedir. Yüz yüze terapi gerek maliyetler gerekse de pandemi sürecinden dolayı 200-300 TL arasında değişmektedir. Online kısmına baktığımızda ise fiyatların 100 ile 200 TL arasında değiştiğini görmekteyiz. Elbette ki fiyatları belirleyen tek etmen yapılış şekli değil psikologların niteliğidir. Uygun fiyatlardan yararlanmaktan ziyade sizlere gerçekten faydalı olabileceğini düşündüğünüz psikologları seçmelisiniz.

Online Terapinin Faydaları Nelerdir?

Online terapi ile hiç kimseye atlatamadığınız ve içinizde ruhsal anlamda sıkıntı oluşturan duygu durumundan kurtulabilirsiniz. Özellikle de cinsel terapi konusunda insanlar utangaç davranmakta ve yüz yüze terapiye olumsuz bakmaktadır. Sesli bir şekilde online cinsel terapi alarak hayatınızdaki en önemli sorunlardan biri olan cinsel isteksizlik, erken boşalma gibi sıkıntılardan kurtulabilirsiniz. Daha uygun maliyetli olduğu ve zaman ile mekan fark etmediği için online seanslar sizlerin beklentilerine göre düzenlenmektedir. Online seans alarak çözebileceğiniz problemlerden bazılarını sizler için listelemek istedik;

• Panik Atak

• Depresyon

• Travma sonrası stres bozukluğu

• Anksiyete

• Cinsel problemler

• Bipolar bozukluk

• Yeme bozukluğu

• Davranım bozukluğu

Hemen Randevu Al Psikolojik Sorunlarınızdan Kurtulmanın Tam Zamanı

Çevrimiçi terapi olarak Türkiye’de en çok danışan alan ve sosyal medyada 200 binlik takipçisi ile en çok izlenen terapi sitesidir. Alanlarında uzman klinik psikolog ve psikiyatrilerimiz ile yaşamış olduğunuz problemi kökünden çözmeyi hedefliyoruz. Tedavi sürecinde gerek ilaç desteği gerekse de yönlendirmelerle her zaman yanınızdayız. Kendinizi uzmanlara bırakarak online psikolog desteği alabilir ve dert ettiğiniz sorunların çözümüne kavuşabilirsiniz. www.cevrimiciterapi.com her zaman yanınızda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds