Osman Girgin Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Eşi Kim?

Osman Girgin kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç eşi kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı muhabirlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Osman Girgin’den söz edeceğiz.

Osman Girgin Kimdir?

  • Muhabir.

19 Ekim 1987 tarihinde İzmir Bergama’da dünyaya gelen Osman Girgin, lisans eğitimini İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümünde 2013 yılında tamamlamıştır. Star Gazetesi ve DHA İzmir Ajansı’nda polis muhabirliği yapan Osman Girgin, sonrasında CNN Türk Ankara bürosunda stajyer olarak çalışmıştır. Daha sonra FOX TV Ankara bürosunda muhabir olarak çalışan Osman Girgin, 2014 yılında da Habertürk TV’de muhabir olarak göreve başlamıştır. Başarılı muhabir Zeytindalı Harekatı bölgesinden yaptığı haberlerle dikkatleri üzerine çeken Osman Girgin, sonrasında Mayıs 2018’de Haber Global’de sunuculuk yapmaya başlamıştır. Osman Girgin, söz konusu kanalda Mesele ve Günün Nabzı programları sunmaya başlamıştır. Başarılı sunucu Osman Girgin aynı zamanda Canan Yıldırım Girgin ile evlidir.

İlginizi Çekebilir:  Duygu Özşen Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dİzileri?

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Osman Girgin, sunuculuk kariyerine şimdilik Haber Global ekranlarında devam etmektedir. Başarılı sunucu Osman Girgin hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • https://www.yenialanya.com, (haber: Osman Girgin’in Biyografisi, erişim tarihi: 28 Mart 2022)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi