DüşünceGezi

Otostopçuya Sorulan Bazı Sorular

Uzun zamandır yollardayım, doğadayım, kendimle baş başayım. Bana doğayı ve fotoğraf çekmeyi sevdiren kişiyle bugün doğadayım. İlk fotoğraf makinamı elime verdiğinde henüz 5-6 yaşlarındaydım, beni ufaklığımdan beri doğa ve Beşiktaş aşkıyla yetiştirdi, fotoğraf sevdasını aşıladı, henüz 10’umdayken tek başıma yollara koydu. Ve bugün ise bu hayat tarzıma saygı duyarak beni destekliyor. 18 yıldır gözleri görmeyen biri… Hiçbir şekilde yılmayan, mücadele eden, hayata tutunan ve bizlere birliği öğreten. Gözleri görmediği halde oturup benimle ve kardeşimle taso oynayan, sporcu kartı oynayan biri. Kısaca BABA.

Nasıl böyle güzel fotoğraf çekiyorsun? Bu hayata nasıl geçtin? Gibi sorulara umarım yeterli cevaptır.

 

Ne yiyip içiyorum? Sıkça gelen sorulardan biri. Genellikle ateş yakarak yemeklerimi (menemen ve makarna) yaparım, hava durumu kötüyken ya da odun bulamadığımda ise ocağımı kullanırım. Doğadayken su ihtiyacımı ise ya doğadan ya da kamp yapacağım yere varmadan önce bi yerleşim yerlerinden temin ederim. Çantamda genellikle erzak stoğu vardır, olmasa da olur. Doğa bana gerekli besinleri sunuyor.

 

 “AsklaGez” ile nasıl tanıştık? Bundan bir kaç yıl önce, ortak arkadaşlarımızdan oluşan 25-30 kişilik fotoğrafçılar buluşmasında sadece merhaba merhabadan ibaret bi tanışma faslıydı bizimkisi. Tanışıklığımızın sadece birbirimizin isimlerini bilmekten ibaret olduğu bi kaç yılın ardından geçen yıl tarih 16 Nisan’ı gösterdiğinde ani gelen bir çekim işi için Ataşehir’deki botanik parka gittim ve orada aynı saatlerde ikimizin de düğün çekimi olduğundan denk geldik, selamlaştık. İlk vurulma hatta ilk muhabbet orada oldu. Sonraki günlerde sosyal medya vasıtasıyla yorumlaşmalar, konuşmalar derken sevgili sevdiceğim Z’nin de işinden istifa ettiğini, geçimini sadece fotoğrafçılık ile sağladığını ve kalan vakitlerde gezmek istediğini öğrendim. Yani tam kafa dengi biri karşıma çıkmıştı. İlerleyen günlerde buluşma ayarlayıp 10 Haziran’da görüştük, kamp ve yol malzemelerini alıp sonraki gün birlikte yola koyulduk. Böylece bu aşk başladı. O gün bu gündür de hem seviyoruz hem geziyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds