Biyografi

Öykü Cengiz Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi Var mı? Boyu?

Öykü Cengiz kimdir, nereli ve kaç yaşında, sevgilisi var mı, eşi kimdir, boyu kaç, doğum tarihi ne? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin biyografisini ve bazı medya kuruluşlarında görev yapan sunucu ve muhabirlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Öykü Cengiz’^den söz edeceğiz.

Öykü Cengiz Kimdir?

  • Sunucu

16 Ocak tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Öykü Cengiz, televizyonculuk kariyerine henüz 19 yaşında bir müzik kanalında yayınlanan eğlence programı ile adım atmıştır. Cengiz, daha sonra 21 yaşında Gülgün Feyman’ın yönlendirmesi ile haber spikerliğine adım atmış ve Kuşdili Eğitim Merkezi’nde sunuculuk ve spikerlik üzerine dersler almıştır. Öykü Cengiz, burada Gülgün Feyman, Attila Sarıkayalı, Bülent Özveren, Orhan Ertanhan, Gökhan İçöz gibi önemli isimlerden dersler almıştır.

2002 yılında İstanbul TV adlı kanalda redaktör olarak görev almaya başlayan Öykü Cengiz, Murat Atıl’ın da desteğiyle kısa bir süre sonra ana haberde yardımcı spiker olarak görev almaya başlamıştır.

Daha sonra çeşitli televizyon kanallarında gece spikeri ve sabah bülteni sunucusu olarak görev yapan Öykü Cengiz, aynı zamanda çeşitli söyleşi programlarının da sunuculuğunu üstlenmiştir. Cengiz, son olarak TYT Türk kanalında program sunucusu olarak çalışmaya devam etmektedir. Aynı zamanda Milliyet gazetesi için programlar hazırlamaktadır.

Bir dönem adı Erbatur Ergenekon ile anılan Öykü Cengiz, Instagram hesabı üzerinden de aktif olarak paylaşımlarda bulunmaktadır. Cengiz’in bu platform üzerinde 85 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Öte yandan Öykü Cengiz hakkında merak edilen aslen nereli, kaç yaşında, doğum tarihi, boyu, sevgilisi var mı, estetiksiz hali nasıl gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Öykü Cengiz ile İlgili Aramalar

Google’da Öykü Cengiz ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Öykü Cengiz kaç yaşında Öykü Cengiz hangi Kanal’da Öykü cengiz ekşi Öykü Cengiz kaç doğumlu Öykü Cengiz Erbatur Ergenekon Öykü Cengiz Instagram Öykü Cengiz estetiksiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.