Özdemir Turgut Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında?

Özdemir Turgut kimdir, aslen nerelidir ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca ”Özdemir Turgut”tan söz edeceğiz.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Ankara’nın Haymana ilçesinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adayı Özdemir Turgut belediye başkanlığına seçildi. Özdemir Turgut’un Haymana’da belediye başkanı adayı seçilmesinin ardından pek çok kişide Özdemir Turgut’un kim olduğu sorusu merak uyandırdı. Bu yazımızda da sizler için Özdemir Turgut’un hayatını derledik.

Özdemir Turgut Kimdir?

Özdemir Turgut, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Haymana belediye başkanı. 1955 yılında Ankara’nın Haymana ilçesinin Yenice beldesinde dünyaya gelen Özdemir Turgut, ilkokul ve lise eğitimini tamamladıktan sonra askerlik vazifesini yerine getirmek için 1975 yılında askere gitti. 1977 senesinde çalışma hayatına başlayan Turgut, başta demir-çelik ve inşaat sektöründe çalışmaya başladı. Daha sonra şehir planlaması, imar çalışmaları, içme suyu entegre tesisleri ve Ansera Alışveriş Merkezi’nin de yapımında görev aldı.

Evli ve üç çocuk babası olan Özdemir Turgut’un 5 de torunu var. 2004 yerel sseçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 1. sıra İl Genel Meclis Üyesi, 2009 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi 1. Sıra İl Genel Meclis üyesi seçilen Özdemir Turgut’un ayrıca Ankara Vakfı Üyeliği ve Ankara Meclisi Derneği Kurucu Üyeliği de halen devam etmektedir.

Öte yandan Haymana Dernekleri Federasyon Başkanlığı görevinde bulunan Özdemir Turgut, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Haymana Belediye Başkanlığı görevine seçildi ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde de bir kez daha seçilerek üst üste 2 dönem Haymana Belediyesi Başkanı olmuştur.

2019 Yerel Seçimleri’nde Özdemir Turgut Ne Kadar Oy Aldı

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Haymana belediye başkan adayı olan Özdemir Turgut, 2019 yerel seçimlerinde %43.60 oy oranı ile birinci parti olarak belediye başkanlığına getirilmiştir. Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Hacı Aysu ve Demokrat Parti’nin adayı Levent Koç ise %21 oy oranı ile ikinci-üçüncü olmuşlardır. Öte yandan Özdemir Turgut, 28 bin oyun kullanıldığı Haymana’da oyların 11 binini almaya başarmıştır.

Bu yazımızda kısaca Özdemir Turgut’tan söz ettik. Daha fazlası ve detaylı bilgiler için sitemizdeki ilgili kategorileri ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: