Gündem

Özhaseki: İsrafı Sevmeyen ve Kuruşuna Kadar Dikkat Eden Bir Cumhurbaşkanımız Var

AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, “İsrafı hiç sevmeyen bir Cumhurbaşkanımız var. Bazen toplantı yapılacak diyor ki, ‘aşağıdaki salonda yapın.’ ‘Efendim şurayı kiralayalım’ dediklerinde, ‘siz deli misiniz oğlum, niye oraya para veriyorsunuz, işte orada salon var, aşağıda yapın’ diyor. Kuruşuna kadar dikkat eden bir Cumhurbaşkanımız var” ifadelerine yer verdi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Özhaseki’ in Erdoğan hakkında söylediği “israfı sevmez” sözleri günün en çok konuşulan sözleri arasında yer aldı. Mehmet Özhaseki, seçim çalışmaları kapsamında Ankara’nın Çubuk ilçesinde muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve partisinin ilçe teşkilatı ile bir araya geldi. Özhaseki’ye Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım da eşlik etti. 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş hakkında da konuşan Mehmet Özhaseki şunları söyledi:

“Şu andaki sol yönetimin bir adayı var. ‘Sağcıyım’ demiş, sonra dönmüş demiş ki; ‘benim bulunduğum parti CHP’lileşiyor’. Sonra oraya getirmişler. Sonra o anlayış Cumhurbaşkanlığı çalışma ofisine bile ağza alınmayacak laflar söylüyor. ‘Altın klozetler, bilmem neler’ diyorlar. 25 senedir kamuda en üst düzeylerde görev yapmış bir kardeşinizim. Dünyadaki birçok Cumhurbaşkanının, Başbakanın çalışma ofislerini gördüm. En sade, mütevazı ve bize ait olan Selçuklu motifleriyle bezenmiş bir tek Cumhurbaşkanlığı makamı var, o da bizim Cumhurbaşkanımızın makamı. Evimizde ne varsa klozette o var. Salonlarda yerlerde hangi parke varsa orada da o var”

İSRAFI HİÇ SEVMEYEN BİR CUMHURBAŞKANIMIZ VAR

Konuşmasına Erdoğan’ın israfı hiç sevmediği, toplantıları ise masraf çıkmaması içim Saray’ın bir salonunda yaptırmaya gayret ettiğini söyledi ve şu sözlere yer verdi: 

‘‘Altın klozet de altın klozet’. Ben sarıya boyanmış bile görmedim, bırakın altın klozeti. Her gün oralardayız zaten. Sade, mütevazı. İsrafı hiç sevmeyen bir Cumhurbaşkanımız var. Bazen toplantı yapılacak, diyor ki ‘aşağıdaki salonda yapın’. ‘Efendim şurayı kiralayalım’ dediklerinde, ‘siz deli misiniz oğlum, niye oraya para veriyorsunuz, işte orada salon var aşağıda yapın’ diyor. Kuruşuna kadar dikkat eden bir Cumhurbaşkanımız var. Şimdi Cumhurbaşkanımıza oturduğu yerden başlayarak, şahsına, evlatlarına, kendine envai çeşit sözü söyleyenler, elini sıkmamak için arkadan dolananlar nasıl olacak yarın Ankara’nın raylı sistemlerinde yardım isteyecekler. Gidip elini sıkmıyorsun ya, nasıl yardım isteyeceksiniz?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds