Otomobil

Mercedes SYNC Tuşu Nedir? Ne işe Yarar?

Mercedes SYNC tuşu nedir, ne işe yarar? Daha önceki yazılarımızda Mercedes ile ilgili olarak çeşitli arızalardan ve tuşlardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca Mercedes SYNC tuşundan söz edeceğiz.

Mercedes SYNC Tuşu Nedir? Ne İşe Yarar?

Mercedes araçlarda klima özelliklerinden detaylı bahsedecek seriye başlamıştık ve daha önce zone tuşundan bahsetmiştik. Şimdi ise klima paneli üzerindeki SYNC tuşundan bahsedeceğiz. İngilizce senkronizasyon kelimesinin kısaltması olan bu tuş, kabin yani arka yolcu tarafı ayrıca sağ sol dengesini sağlar yani her taraf aynı ısıda olmuş olur.

Mercedes marka araçlarda ve aynı zamanda Passat markalarında da bulunan bu SYNC özelliği yukarıda da belirttiğimiz gibi aracın sağında ve solunda veya önünde ya da arkasında ısının eşit ve dengeli bir şekilde dağılmasını sağlar. Yani ön tarafta oturan yolcu ve şöför ile arka tarafta oturan yolcular, klimadan (sıcak veya soğuk) aynı oranda etkilenirler. Eğer araçta sadece ön kısımda seyahat ediyorsanız SYNC tuşunu açmanıza ihtiyaç bulunmaz ancak arka tarafta da yolcu varsa, örneğin ailenizle bir yere gidiyorsanız bu tuşa basarak ısının aracın her tarafına eşit bir şekilde dağılmasını sağlayabilirsiniz.

Mercedes ile İlgili Diğer Yazılarımız

Mercedes SYNC Tuşu ile İlgili Aramalar

Google’da Mercedes SYNC tuşu ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; mercedes sync tuşu ne işe yarar, mercedes sync tuşu ne işe yarar, mercedes sync button, mercedes sync ne demek, mercedes sync tuşu, mercedes sync iphone, mercedes sync

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi