Pegasus Ücretsiz Veremiyormuş

Pegasus Havayolları’nın uçuş esnasında hiçbir ikram yapmaması konusuna birazdan geleceğim hatta biraz fazlasıyla irdeleyeceğim. Fakat ona gelmeden önce Pegasus kurulduğu 1990 yılından bu yana gerçekten çok büyük başarı gösterdi ve havacılık sektörüne büyük hizmet etti. Yiğidi öldür hakkını yeme demişler. 1990 deyince birçoğunuz şaşırmış olabilir. Zira Pegasus Havayolları’nın müşterilerindeki ve marka bilinilirliğindeki patlama son 10 yıl içerisinde oldu.

Şimdi ise gelelim asıl konumuza. Pegasus Havayolları’nı hiç kullanmamış okuyucular için öncelikle hikayeyi özet geçmek istiyorum. Pegasus, uçuş esnasında hiçbir ikram yapmıyor. Yani ücretsiz olarak yapmıyor. Eğer uçuş esnasında yemek yemek isterseniz. Bilet alış esnasında ek ücret ödeyerek uçuşta istediğiniz yemeği yiyebilirsiniz. Bu uygulama ilk günden beri bir hayli dikkat çekti. Aşağıda izleyeceğiniz reklam filminde göreceğiniz gibi, Pegasus da bunun yemek yemek istemeyen yolcuların yemeğe ekstra para ödemek zorunda kalmadıkları bir sistem olduğunu anlatmaya çalışmış. Her şeyi geçiyorum bu uçakta suyu dahi 5 liraya satmanız için bir gerekçe olabilir mi? Kaldı ki Anadolujet markası size yakın hatta çoğu zaman sizden daha uygun fiyatlarla uçurup, aynı zamanda su ve sandviç ikram ederken.

Bunlara ek olarak az bir bagaj hakkı sunuluyor. Ayrıca uçakta yerinizi seçmek de ücretli. Peki bu neyin açıklaması olabilir?

Canının çektiğini yeme özgürlüğü bizde imiş. Güya. Türkiye’nin en uzun iç hat uçuşu 2 saat 10 dakika sürüyor. Bu uçuşta Pegasus uçuşundan kampanyalı yer kovaladıktan sonra, sushi yemek için sipariş veren pek kimse olduğunu düşünmüyorum. İnsanların tek istediği bir su ve ufak bir sandviç olacaktır. Evet, Pegasus Havayolları’nın dış hat uçuşları da var. Bu uçuşlarlarda da ben bir şey yemek istemiyorum diyen yolcuların oldukça az olduğunu düşünüyorum.

 

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting