Turkcell’in İlk Günkü Destek Ruhuyla Adlı Galatasaray Temalı Reklamı

Turkcell’in Prime Time’dan ekranlara verdiği Galatasaray reklamı, büyük beğeni topladı. Turkcell, Galatasaray’ın kuruluş yollarına atıfta bulunarak taraftarlara Galatasaray için destek çağrısında bulundu.

Turkcell’in “İlk Günkü Destek Ruhuyla” sloganı ve #DestekRuhuyla hastagi ile duyurduğu reklam, çoğu taraftar tarafından olumlu karşılandı.

Reklam, kulübün kuruluş yıllarına, Ali Sami Yen’e, forma renginin belirlenmesi ve dikilmesine tarihi bir gözle bakıyor. Reklamın en vurucu yanı Ali Sami Yen’nin Mekteb-i Sultani’de (Galatasaray Lisesi) yaptığı “bu takım ileride tarih yazacak” cümlesi oldu.

Reklamı aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz;

Kampanya kapsamında;

Sarı Paket: 5 TL
Kırmızı Paket: 7 TL
Şampiyon Paket: 9 TL

Olarak belirlendi ve taraftarlardan bu paketlerle takımlarına destek olmalarına çağrıda bulunuldu. İlerleyen günlerde söz konusu kampanyanın işe yarayıp yaramayacağı şimdiden merak konusu.

Reklam ise oldukça başarılı. Tarihsel bağlara ve nedenlere atıfta bulunarak yapılan reklamda, tarihi öğeler ve takım için sembol isim ve objeler ön planda tutulmuş.

Takımın kuruluş amaçlarından olan “Türk olmayan takımları yenmek” felsefesi de yine reklamda es geçilmemiş. Reklamda eksik gördüğüm tek şey Ali Sami Yen’in kendi tabiri ve kulübün resmi internet sitesinde yazılı biçimi olan renk tasvirine vurgu yapılmamasıydı.

Bu eksiklik dışında reklam oldukça başarılı. Reklamın kitleler üzerinde etkili olup olamayacağını zaman gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.