PES 2019-2020 Gol Atma Taktikleri

PES 2019’dan sonra şüphesiz tüm dikkatleri üzerine çeken pes 2020’yi bu yazımızda mercek altına alıyoruz. Bilindiği üzere Pes 2019’un üzerinde yapılan kullanıcı istatistiklerine ve genel yorumlara göre oyunun kontrollerinin biraz daha kolay olduğu ve kullanıcıların bu yöndeki şikayetlerini oyunun yapımcıları bir şekilde duymuş olsa gerek. Yapılan yeniliklerle yeni versiyonda çok farklı bir oyun stili karşımıza çıkıyor. Pes 2020 eskisine göre zorluk seviyesi olarak 2019’un pabucunu dama atmış durumda. Oyun içerisindeki takım oyuncuları kontrolleri tamamı ile bireysellikten uzak bir oyun stiliyle geliştirilmiş ve çalım atmak artık daha da zorlamış durumda.

Bireysel oyundan daha çok takım oyununa odaklanmanız ve sanki gerçek hayatta teknik heyetin yönetiminde takım oynatır gibi tüm taktiksel kriterlerinizi oyuna adapte etmeniz tabii ki sizi bir adım öne çıkaracaktır. Dolayısıyla bu serinin taktiksel mentalite anlayışını oyunda önemli bir yere koymaları seriyi biraz daha zevkli hale getireceğini iddia edebiliriz. Tabi zevkli olan her oyunda da geçireceğimiz vakit ve bağımlılık süresi artacağı için, bu seriye de kendinizi kaptıracağınızın garantisini verebiliriz. Bizden söylemesi.

İlginizi Çekebilir:  Futbolda ve Basketbolda Yugoslav Faulü Nedir? Nasıl Yapılır? Cezası Nedir?

Kullanıcı arayüzü de geliştirilmiş durumda. Oyuna girdiğimiz zaman daha sade bir tasarım karşımıza çıkıyor. Bu kullanışlı arayüz sayesinde dilediğimiz oyun modunu seçerek arkadaşlarımızla nasıl bir karşılaşma veya turnuvanın içine dahil olacağımızı kendimiz belirliyoruz. Oyunda tabii ki takım ve oyuncu güncellemeleri de mevcut. Son seri olduğu için transfer sezonundan sonra güncel takım kadroları ve dizilişleri oyunda dahil edilmiş durumda. Öncelikle oyunun seviye frekansını tam olarak anlayabilmeniz için sizlere ilk önerimiz antreman modunda kontrolleri kavramanız.

Çünkü Pes 2019-2020 gol atma taktikleri anlamında oyunun kendi içinde bir ivme mevcut ve yeterli düzeyde antrenman yapmadığınız takdirde oyun içinde arkadaşlarınızla yapacağınız maçlar içerisinde karşı karşıya kalacağınız bir çok pozisyon autla sonuçlanabilir. Tüm seride olduğu gibi uzaktan şutlar tamamiyle maharet istiyor. Pes 2019 en dizilişinizi kurmak içinse mevcut kadroların güncel dizilişlerinden faydalanabilirsiniz. Fakat kendi kendi stilinize uymayan bir diziliş gördüğünüzde bunu tümüyle veya tek tek değiştirme seçeneklerinizde oyun menüsünde içerik olarak mevcut durumda. En iyi pes 2019 yenilmez taktiğini ancak deneme yanılma yöntemiyle bulmanız önerilecektir. Çünkü tüm takımların kendi içinde bir taktiksel dizilimi ve farklı oyuncu özellikleri bulunmaktadır. Tüm bu değişkenleri birleştirdiğiniz takdirde de takım oyunu bireysel oyundan daha fazla ön plana çıkmaktadır. Pes 2019’un en gelişmiş talimatlarından faydalanabilmeniz içinde oyun kurulumu içerisinde size sunulan kullanıcı talimatları seçeneği ile hakkında daha fazla bilgi edineceğinizi söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  Kardiyo ve Ağırlık Aynı Gün Yapılır mı?

Fakat pes 2019’un en iyi takımı hangisi tartışmaları her sene tüm serilerde olduğu gibi bu seride de kendini gösteriyor. Bilindiği gibi Ronaldo’nun La Liga’da bulunan İspanyanın dev ekiplerinden Real Madrid ayrılışı sonrası, Madrid’in yaşadığı buhranlı çöküşü yüzünden toparlanmaları fazlasıyla zaman alacağa benziyor. Zidane’nin taktiksel ve mentalite olarak takımı toparlama çabası, Ronaldo’nun yokluğunda biraz zaman alacağa benziyor. Bu geçeklik anlayışı ise sanal bir oyun olan pes 2019’un içerisine de yansımış durumda. Ronaldo’nun İtalyan ekibi Juventus’a transfer olması sebebiyle takımın mevcut güçlü kadrosunu Ronaldo ile taçlandırmak, oyun içerisinde Juventus takımını diğerlerinden bir adım öne çıkarıyor.

Tabi bir diğer İspanyol ekibi Barcelona’yı çemberin dışına itmemek gerekir. Ayrıca oyun içerisinde İngiltere Premier Lig takımlarıyla yapacağınız turnuvalar beklide oyunu en zevkli hale getirecek kısım olacaktır. Çünkü İngiltere Premier Lig’indeki mevcut takımların kaliteleri ve oyuncu kadrolarının üst seviye olması tüm dünya tarafından tartışılmaz bir konu haline gelmiş durumda. Pes 2013 efsanelerinden olan Man City ekibinin bu sene pes 2019’da aynı performansı gösterip göstermeyeceğide oyunu oynayan kullanıcının kendi öz becerisine kalmış durumda. Çünkü kim Guardiola’nın yönettiği kusursuz bir kadrosu bulunan ekibi yönetmek istemez ki… Diğer Premier Lig ekiplerinden Arsenal, Man Utd, Chelsea, Liverpool gibi ekipler, birbirlerine karşı maç yaptıklarında herkese bir şampiyonlar ligi havası katacağı kesin. Çünkü Liverpool takımının son zamanlarda mevcut güncel kadrosunun zenginliği sayesinde pes 2019 içerisinde de hücuma yönelik bir oyun stili, oynayan kişilerin fazlasıyla ilgisini çekecek ve daha keyifli bir oyun ortamı sağlayacaktır. Ayrıca es geçmememiz gereken bir diğer konuysa pes 2019’un çoğunlukla her sene olduğu gibi Türkiye Süper Ligi desteği bulunması. Bu da PES 2019’u tercih etmemizi sağlayan en büyük özelliklerinden birisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz