Silahlanın Çağrısı Yapan Sedat Peker’den Yeni Açıklama: Devletimiz Sokağa Çıkın Derse Çıkarız

31 Mart yerel seçimlerinden önce Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy vereceklerini, Cumhur İttifakı’na her türlü desteği sağlayacaklarını açıklayan Sedat Peker, daha da ileri giderek Ataşehir’de bir mekanın açılışında silahlanma çağrısı yapmıştı. İktidara yakınlığı ile bilinen mafya Sedat Peker’den kamuoyunu sarsacak yeni bir açıklama daha geldi. Peker, “devletimiz sokağa çıkın derse çıkarız; evinizde oturun derse de evimizde otururuz” ifadelerine yer verdi. 

Özellikle İstanbul’daki seçim sürecinin uzaması ve tartışmaların odak noktası haline gelmesi sonrasında Sedat Peker’den konuyla ilgili olarak Instagram hesabından bir açıklama geldi. Peker, suskunluğunu fırsat olarak değerlendiren kişilerin olduğunun altını çizerek bu durumu korkaklık olarak nitelendirdiklerini sözlerine ekledi. Peker ayrıca bazı kişilerin ülkede iç savaş çıkarmak istediklerini de ifade etti. 

Sedat Peker, seçim sonuçları ve bazı yerlerde sonuçlanamayan sonuçlar hakkında Instagram hesabından şu sözlere yer verdi: 

İlginizi Çekebilir:  Erol Mütercimler: Ankara ve Bursa CHP'ye Kayacak

“Tahmin edersiniz ki; ‘Güzel ülkemizi bir gün Venezuela’ya çevirmek istiyorlar. Bu yüzden imkanı olan iyi insanlar ruhsatlı silah alsınlar’ dediğim için konuyu apayrı bir yere getirip sanki, ‘Tüm muhalifleri seçim sonrası öldüreceğiz’ demişim gibi saçma sapan bir algı oluşturmaya çalıştılar” dedi.

Açıklamalarını sosyal medyada ‘dayı’ diye tabir ettiği yaşlı bir adamın, ‘Hayat zor değil, lakin bazı insanlar y….k’ sözüyle bütünleştiren Peker, “Bizler kanunsuz hiçbir şey yapmayız. İnanın içimdeki hisleri anlatmak için en az 40 sayfa yazı yazmam gerekliydi. Fakat resimdeki bu dayıyı ve söylediği sözü görünce, ‘Tamam işte budur, tüm bu kalitesizlere verilecek en kısa, en anlamlı cevap budur’ dedim” ifadesini kullandı.

‘SANKİ ‘TÜM MUHALİFLERİ SEÇİM SONRASI ÖLDÜRECEĞİZ’ DEMİŞİM GİBİ ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞTILAR’

İlginizi Çekebilir:  SİHA'larla İlgili Kim Ne Dedi? Neden Gündemde Kaldı?

Peker’in açıklamalarına sessizliğini neden koruduğu konusuna açıklık getirerek devam etti. Sedat Peker şunları kaydetti: 

“31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında art niyetli insanlara prim vermemek için herhangi bir açıklamada bulunmadım. Etrafı dinlemeyi daha doğru buldum.

İstanbul Ataşehir’de bir mekanın açılışında yaptığı konuşmada halka silahlanın çağrısında bulunan Sedat Peker, sözlerinin çarpıtıldığını söyledi ve şöyle devam etti: 

“Tahmin edersiniz ki; ‘Güzel ülkemizi bir gün Venezuela’ya çevirmek istiyorlar. Bu yüzden imkanı olan iyi insanlar ruhsatlı silah alsınlar’ dediğim için konuyu apayrı bir yere getirip sanki, ‘Tüm muhalifleri seçim sonrası öldüreceğiz’ demişim gibi saçma sapan bir algı oluşturmaya çalıştılar. Ben bahçedeki çiçeklerden bile bahsetsem biliyorum ki; bazıları bunu da apayrı bir yere çekeceklerdir.

Yukarıda anlattığım düşüncelerimden dolayı böyle bir duruş belirlerken, yine bu kalitesizlerin bazıları korktuğum için açıklama yapmadığımı yazdılar. Bazıları ise açıklama yapmadığım bu süre zarfında, ülkede iç savaş çıkarmak için planlar yaptığımı yazdılar.”

İlginizi Çekebilir:  Maske Cezası Ödenmezse Ne Olur?

‘KANUNSUZ HİÇBİR ŞEY YAPMAYIZ’

Sedat Peker’in söz konusu açıklamasında en dikkat çekici kısım ise sokağa çıkma konusu oldu. Sedat Peker, “devletimiz çık derse çıkarız” açıklamasında bulundu. Peker, açıklamasını şöyle sürdürdü: 

“Kıymetli dostlarım, bu ülkenin vatan evlatları yani bizler, devletimiz bizlere ne görev verirse onu yaparız. Devletimiz ‘Sokağa çıkın’ dese sokağa çıkarız. ‘Sabır edin evinizde oturun’ derse de evimizde otururuz. Bu anlamda bizim hiçbir kompleksimiz olmaz. Ya da devlet görevlilerimizin başarılarında rol çalma gayretimiz de olamaz. Bizler kanunsuz hiçbir şey yapmayız. İnanın içimdeki hisleri anlatmak için en az 40 sayfa yazı yazmam gerekliydi. Fakat resimdeki bu dayıyı ve söylediği sözü görünce, ‘Tamam işte budur, tüm bu kalitesizlere verilecek en kısa, en anlamlı cevap budur’ dedim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara