Milli Piyango Çekilişlerinde Hile Yapıldığını Kanıtladı Bilet Resimleri MPİ’nin Sitesinden Kaldırıldı

Milli Piyango İdaresi’nin piyango çekilişlerinde dönen hileyi kanıtlayan bir vatandaş, videoyu YouTube’a yükledi. Videoda 1187 numaralı çekiliş olan 25/01/2018 tarihinde yapılan 42 milyonluk ile diğer çekilişlerde yapılan hileleri açıklayan söz konusu kişinin videosu, bugün Ekşi Sözlük’te de gündem oldu.

Yapılan hileleri gerekçeleri ve kanıtları ile açıklayan kişi, YouTube videosunun altına yazdığı açıklamada ise Milli Piyango İdaresi tarafından biletlerin orijinal resimlerinin siteden kaldırıldığını, Milli Piyango İdaresi başkanının da görevden alındığını belirtti.

İlginizi Çekebilir:  Silahlanın Çağrısı Yapan Sedat Peker’den Yeni Açıklama: Devletimiz Sokağa Çıkın Derse Çıkarız

Gerçekten de özellikle videonun Ekşi Sözlük‘e düşmesi ve yazarlar tarafından ilgi görmesi akabinde Milli Piyango İdaresi tarafından resimler siteden kaldırıldı.

Videoda belirtilen bilet, yukarıdadır. Bilette saatin olduğu kısım, elle değil doğrudan makine ile karalanmış. Detaylar videoda

İşte video (Sonuna kadar izleyin)

Milli Piyango’nun daha önce de aynı kişilere çıkması skandalı ve piyango talihlilerinin üst üste Ankara’nın Yenimahalle ilçesinden çıkması, kurum hakkında şüphelerin artmasına neden olmuştu.

İlginizi Çekebilir:  Erdoğan: “Bundan Sonra da Şehit Vermeye Devam Edeceğiz”

Milli Piyango idaresinin yaptığı hileyi ortaya çıkaran bu videoda en çok tartışılan konu ise biletin alındığı saat kısmının gizlenmesi oldu. Sosyal medyadaki bazı kişiler, bunun bir güvenlik gerekçesi ya da bileti alan kişinin güvenliğini sağlamak olduğunu belirttiler.

Ekşi Sözlük’te son zamanlarda artan ”başlık sildirme”, bu videodan sonra da tartışıldı. Ekşi Sözlük yazarları ‘bırak Ekşi’yi YouTube’ı kapatmasalar‘ şeklinde yorumda bulundular.

İlginizi Çekebilir:  Primum Non Nocere: Önce Zarar Verme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara