Polisin Sadece Çirkinlere GBT Yapması

Polisin sadece erkeklere GBT yapması ya da kadınlara GBT yapmaması ile eşdeğer bir durum. Katılmayanlar olacak ancak polisler, çoğunlukla çirkinlere ya da daha doğru bir ifade ile eli ayağı düzgün olmayan, az yakışıklı, uzun saçlı, iyi giyinmemiş kişilere GBT yapıyor.

Polis, elbette ki şüpheli olarak gördükleri kişilere GBT yapabilir. Polisin buna hakkı var. Ancak ‘çoğunlukla’, bu ifadenin altını çizmekte fayda var, çirkinlere ve daha dar bir ifadeyle çirkin erkeklere GBT yapılması anlaşılır bir durum değil.

Polisin şüpheli olarak gördüğü kişiler, daha çok aynı coğrafyanın insanları. Esmer ve sıska iseniz polis tarafından durdurulup kimlik göstermek zorunda kalabilirsiniz.

Potansiyel suçlu olarak görülen bu tipler, haliyle polislerin de ilgi odağı. Zaten polisler de heyecan arıyor, tam çevrilmelik. Beyaz tenli olan arkadaşlarda bu oran oldukça az. Zira eşgallerde esmerlerin oranı daha fazla.

Sağımızın solumuzun teröristler ve militanlarca çevrildiği ülkemizde polisler de haklı olarak esmerleri çeviriyor. Zira bir PKK’lının beyaz tenli ya da bir IŞİD militanının sarışın olma ihtimali çok azdır.

Tabi burada sakallı ya da sakalsız olmak da ciddi bir ayrım. Eğer sakallıysanız çevrilme oranınız iki kat daha artıyor. Hem esmer hem de sakallıysanız elinizi cüzdanınıza atın ve kimliği hazırlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.