Popülarite Yakalamak Nedir? Ne Demek? Cümle İçi Kullanımı

Popülarite yakalamak nedir, ne demek ve ne anlama geliyor? Popülarite yakalamak ifadesinin anlamı nedir? Daha önceki yazılarımızda gündelik hayatta sıkça kullanılan veya kullanımı eskiyen çeşitli kelimelerden, deyim ve atasözlerinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca “popülarite yakalamak” ifadesinden söz edeceğiz. 

Popülarite Yakalamak Ne Demek? 

Herhangi bir kişinin ya da bir metanın kullanımı ya da değerinin öncesine oranla büyük bir artış göstermesi, bu kişi veya metanın el üstünde tutulması anlamlarına gelmektedir. Popülarite yakalamak, değer ve önem bakımından yükselişe geçmek anlamındadır. Genellikle kişiler hakkında kullanımı yaygındır. 

İlginizi Çekebilir:  Cebren ve Hile İle Ne Demek?

Örneğin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar nedeniyle çok fazla kişi tarafından takip edilen bir fenomen, toplum nazarında bir popülarite yakalamıştır. Burada popülarite yakalamaktan kast edilen ise nicelik olarak çok fazla kişinin takip etmesidir. 

Herhangi bir nedene bağlı kalmaksızın da bir ürün ya da kişi popülarite yakalayabilir. Bu kişi veya ürünlerin popülarite yakalaması ise kısa sürelidir. Popüler kültür, trendlere bağlı olduğundan ve dünya üzerinde popüler kültür emarelerine sık rastlandığından popülarite yakalayan kişi ya da ürünlerin ömrü de kısa olmaktadır. 

İlginizi Çekebilir:  Kanalize Etmek Ne Demek?

Popülarite Yakalamak Cümle İçi Kullanımı 

Popülarite doğru ya da iyi olanı tarif etmez; tam tersine eşitlikçidir, farkları ortadan kaldırır. İnsanın değerlerini ve amaçlarını görmek için içini araştırmak çok daha iyidir.

Bugünü Yaşama Arzusu, Irvin D. Yalom

Sayfa 168

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir