A Haber: Mansur Yavaş’a Müstehcen Görüntü Bulundurmak Suçundan Soruşturma Açıldı

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olarak gösterilen Mansur Yavaş’a A Haber tarafından  “müstehcen görüntü bulundurmak” ve “suçu yetkiliye bildirmemek” suçundan soruşturma açıldığını duyurdu. 

Haberde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş hakkında soruşturma açıldığı bilgisine yer verildi. 

Geçtiğimiz günlerde Mansur Yavaş hakkında 600 bin dolar değerindeki senedin tahsili içim ihtilafa düştüğü iş adamı Necmettin Kesgin’in şikayeti üzerine “görevi kötüye kullanmak” ve “kişilerin huzur ve sükununu bozma” suçlarından yerel seçime sayılı günler kala bir iddianame düzenlenmiş; iddianame, Ankara Batı 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. 

İddia A Haber’de Son Dakika Olarak Geçti

Mansur Yavaş hakkında açılan soruşturmayı müstehcen görüntü bulundurmak olarak servis eden A Haber’den İlter Yeşiltaş ise şunları kaydetti: 

“Necmettin Kesgin’e ait olduğu iddia edilen bilgisayarda çocuk istismarına ilişkin görüntüler olduğu iddia edilmişti. Kesgin’in o bilgisayarın ve görüntülerin kendine ait olmadığını iddia etmişti. O bilgisayarın Mansur Yavaş’ın elinde olduğunu iddia etmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da ‘müstehcen görüntü bulundurmak’tan soruşturma başlattı.”

KESGİN’İN ÇOCUK İSTİSMARI DAVASI BUGÜN

Ayrıca Necmettin Kesgin bugün hakim karşısına çıkıyor. Kesgin’in “Çocuk istismarına yönelik belge bulundurma” suçundan yargılanacağı belirtildi.

Bugün Ankara 22. Asliye Mahkemesi’nde görülecek davanın ilk duruşmasına milletvekillerinin de katılması bekleniyor.

Kaynak: Sputnik 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.