Rabia Naz Vatan’ı Kim ve Neden Öldürdü? Ölüm Nedeni Ne?

Rabia Naz Vatan neden ve kim tarafından öldürüldü? Rabia Naz cinayetinin perde arkasında kimler var? Son günlerde sosyal medyanın gündeminden düşmeyen Rabia Naz cinayet hakkında merak edilenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Rabia Naz, 6. sınıf Giresun Eynesil İmam-Hatip Ortaokulu öğrencisiydi. Geçirdiği bir kaza sonrasında ağır yaralanan Rabia Naz, faili tarafından ölüme terk edildi. Ambulansla hastaneye kaldırılan Naz, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Rabia Naz’ın ölümü sonrasında baba Şaban Vatan’ın durumdan şüphelenmesi ile olaylar gelişti ve failin siyasi destekli olabileceği ve bu nedenden korunduğu iddiası yaygınlık kazandı.

Twitter’da Metin Cihan isimli bir kullanıcı tarafından Rabia Naz’ın ölümü ile ilgili belge ve dökümanlar detaylı bir şekilde paylaşıldı. Yine Ekşi Sözlük gibi pek çok platformda da Rabia Naz’ın sır ölümü aydınlatılmaya çalışıldı. Cinayetin perde arkasında yaşanan olaylar oldukça karışık. Rabia Naz cinayetinin özeti:

İmam Hatip Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Rabia Naz bir kaza geçiriyor ve evinin önünde bulunuyor. Kapının önüne bir başkası tarafından getirildiği olayın sıcaklığı ile anlaşılmamış ve Naz Görele Devlet Hastanesi’ne ambulansla sevk edilmiş ancak küçük çocuk burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülememiştir. Adli Tıp Kurumu ise konuyla ilgili olarak ”şüpheli ölüm” kararı alıyor. Kızın babası Şaban Vatan ise ölümdeki şüphelerden dolayı 20 gün sonra konuyu araştırmaya başlıyor. Baba Şaban Vatan, çocuğunun üzerinde talaş ve odun parçaları olduğunu dile getirdi. Ayrıca küçük çocuğun bacağında bütün bir kesik olduğu ancak evin önünde herhangi bir kan izine rastlanmadığı öğreniliyor. Öte yandan küçük çocuğun bacağında yer alan kesiğin tedavi edildiği ve yaranın üzerine ilaç tedavisi uygulandığı öğreniliyor. Bu, Rabia Naz’a bir aracın çarpmış olabileceği daha sonra da kızı evin önüne bırakmış olabileceği yönündeki iddialara kuvvet kazandırdı.

İlginizi Çekebilir:  Nurettin Yıldız: Yorgan Cinsel Dürtüleri Uyandırır!

Daha sonra ise Rabia Naz’a çarpan siyah renkte Doblo markalı bir araçtaki kişi/kişilerin küçük kızı önce bir barakaya götürüp yarasını iyileştirmek için tedavi edildiği öne sürüldü. Kazanın yaşandığı 12 Nisan 2018 günü polise siyah renkte Doblo marka bir aracın çarptığı yönünde bir ihbar geliyor.

İlginizi Çekebilir:  Barış Pınarı Harekatının 8 Ekim’de Olacağı 5 Ay Önce Planlandı

Acılı baba savcılıktan samanlığın incelenmesini talep etse de samanlık incelenmiyor ve üstüne samanlık belediye tarafından yıkılıyor. Kızının katilini bulmak isteyen acılı baba mücadelesinden vazgeçmiyor.

Adli Tıp ‘Kaza’ Diyor Polis ‘İntihar’

Adli Tıp Raporu’nda küçük kızın ölüm nedeni olarak trafik kazası gösterilmesine rağmen polisler ölüm nedeni olarak intihar gösteriyor. Polislerin daha önce orada olmayan bir çantayı da çatıda bulduğu ve evdeki bir kitabın arasından ölüm notu çıktığını göstererek olayı karartmaya çalıştığı da baba Şaban Vatan tarafından iddia edilenler arasında. Acılı baba polisin olayı örtbas etmeye çalıştığını da vurguluyor.

Müge Anlı Devreye Giriyor ama Engel Oluyorlar

Şaban Vatan, kızının katil/katillerinin bulunması için her yolu denemiş, en sonunda ise Müge Anlı’yı çağırmış ancak çekim için Eynesil’e giden ekip daha sonra çekimden vazgeçmiştir. Sosyal medyada geniş yankı uyandıran söz konusu olay hakkında herhangi bir müfettiş atanmadı.

Olayın gündem olması üzerine yerel bir gazete ise ”kaza olmadığı bilgisi kesinleşti” ifadelerine yer verilmiş. Ancak düzeltme site modaratörleri tarafından gece düzenlenmiştir.

İlginizi Çekebilir:  İtalyanca'dan Dilimize Geçmiş Kelimeler Nelerdir?


Acılı Baba Şaban Vatan’dan Açıklama

Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan’dan konuyla ilgili olarak bir açıklama gelmiş ve Vatan şu sözlere yer vermişti.

”Eynesil gibi 8000 nüfuslu ilçenin derin devleti kim ve kimleri susturuyor, kimlere el uzattırıyor? Yazık, çok yazık. 11 yaşında kız çocuğu, öğrenci kıyafeti üzerinde, çocuk şehit çocuk… Kandilde yolculuğa çıkmış çocuk ve aileye atılan ağır iftiralar affedilemez. Kemikleri yüksekten düşme şeklinde kırılmış yaygaraları, resmi kurumlara anne bağırmış çocuk intihar etmiş babası farklı araştırıyor yaygarası ve bazı vatandaşların korktuğu için yanıma yaklaşamaması… Kiminle oturup kalktığım takip edilmesi çocuğumun durumu takip edileceği sırada şaban vatan kiminle oturup kalkıyor takibi… Bunlar nedir? Neyin paniği? Suçluluk ve kapatmaya gitme gayreti az kaldı az. Son 3 aydır siyah Doblo araçtan bahsettik, herkese bilgilendirdik ama duruma uyan araçtan sır gibi bahseden olmadı son 20 gün hariç.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi