Rahmi Turan’ın Haber Kaynağı Talat Atilla Kimdir? Talat Atilla’yı Kim Kovdu?

Gündemin bir numaralı konu başlıkları arasında olan Rahmi Turan’ın sansasyonel haberinde kaynağın kim olduğu merak ediliyordu. Rahmi Turan, uzun süredir merak edilen haber kaynağını açıkladı. Turan’ın haber kaynağı Talat Atilla.

Peki Talat Atilla kimdir? Talat Atilla’yı kim kovdu? Talat Atilla nerelerde çalıştı? Detaylar yazımızda.

Talat Atilla Kimdir?

1968 yılında Ankara’da dünyaya gelen Talat Atilla, 1988 yılında gazeteciliğe başlamıştır. Dönemin önde gelen gazetelerinden olan Anavatan Gazetesi’nde çalışmaya başlayan Talat Atilla, yine aynı dönemde İlk Haber isimli gazetede muhabir olarak çalışmaya başladı. Daha sonra Ulus gazetesinde istihbarat şefi olarak görev yapan Talat Atilla, ardından Günaydın ve Son Havadis isimi gazetelerde de çalıştı.

Talat Atilla ayrıca 28 Nisan 2019 tarihinde Beyoğlu Grand Pera Emek Sahnesinde düzenlenen 3.Ulusal Palandöken Ödül Töreninde “Yılın Siyaset Yazarı” ödülüne layık görüldü. Ayrıca RADEV tarafından Yılın Gazetecisi ödülünü aldı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tazminat ödemek için evini satması yönündeki haberi ise 2018 Aralık ayında ”özel haber” ödülüne layık görüldü.

2002 senesinde TurkTime isimli haber sitesini kuran Talat Atilla, bu haber sitesinin yanı sıra İnternet Oku adlı bir haber sitesinin de sahibidir. Talat Atilla 51 yaşındadır.

Talat Atilla 2002 yılında Turktime adlı haber sitesini kurdu. İmtiyaz sahibi olduğu haber kanalının yanı sıra İnternetoku adlı haber sitesinin de imtiyaz sahibidir.Talat Atilla 51 yaşındadır.

Rahmi Turan’ın Beştepe’de Muharrem İnce ile Erdoğan’ın CHP genel başkanlığı konusunda görüştüğü haberini köşesinden duyurması sonrasında gündem bir anda Turan’ın iddialarına yoğunlaştı.

”Gazeteci kaynağını açıklar mı” diyen Turan daha sonra haberi Talat Atilla’dan aldığını doğruladı. Bunun üzerine Muharrem İnce de ”yarın bir açıklama yapacağım” diyerek konunun ertesi gün çözüme kavuşturulacağını ifade etti. Rahmi Turan, daha önce de üçüncü sayfa ve asparagas haberleri ile gündeme gelmişti.

Meşhur Tan gazetesi ve türevi bu gazetenin içeriği ile alakalı olarak haberler üreten Rahmi Turan’ın köşe yazısında ifade ettiği görüşmenin gerçekleşip gerçekleşmediği yarın Muharrem İnce’nin toplantısında netlik kazanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: