Biyografi

Arita Ternava Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu Kaç?

Arita Ternava kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç? Finlandiya milli takımı oyuncusu Arita Ternava kimdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca Arita Ternava’dan söz edeceğiz.

Arita Ternava Kimdir?

Arita Ternava, 2002 yılının haziran ayında Finlandiya’da doğmuş bir voleybolcudur. 19 yaşında olan genç sporcu, Finlandiya Milli Takımı’nda başta smaçör olmak üzere birden fazla pozisyonda yer almaktadır.

Finalndiya’nın LP Viesti Spor Kulübü ile 2019 yılında sözleşme imzalamıştır. İmzalanan bu sözleşme 2022’de sonlanacaktır. Sporcunun oyunculuk deneyimi henüz yalnızca bu kulüp ile sınırlıdır. Henüz 19 yaşında milli takımda yer alacak kadar önemli başarıları bulunan bu genç voleybolcunun yaşamının ilerleyen dönemlerinde çok daha önemli başarılar elde edeceği şimdiden öngörülmektedir.

Boyu ve Kilosu?

Arita Ternava 178 cm boya ve 68 kilogram ağırlığa sahiptir. 275 santimetreye kadar yükseklikteki topları engelleyebilmektedir. Bu özelliği ile dikkat çeken genç sporcu yaşamının erken dönemlerinde önemli başarılara imza atmıştır. Voleybolcu Arita Ternava aynı zamanda 23 Ağustos 2021 Türkiye maçında da kadroda yer almıştır.

Instagram hesabından da ayrıca paylaşımlarda bulunan Arita Ternava, aktif olarak voleybol kariyerine de devam etmektedir. Başarılı voleybol oyuncusu Arita Ternava, hem kulüp hem de milli takım kariyerinde başarılı bir performans sergilemektedir. Arita Ternava hakkında merak edilen sevgilisi var mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Kaynak: World of Volley

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds