Şadan Yeşildal: Dünya, Güneş Değil Magma Sayesinde Isınıyor

Müstakil Metalurji ve Yenilenebilir Enerji Vakfı Başkanı Şadan Yeşildal’ın (!) yeryüzünün güneşten gelen ya da kırılan ışınlarla ısınmadığını, aksine dünyanın magmadan kaynaklanan yüksek enerji nedeniyle ısındığını ifade etti. Akıllara durgunluk veren bu açıklama şöyle:”Dünyanın yuvarlak olduğu ve güneşin etrafında dolandığı iddiaları bilimi kutsallaştırmak için, tam da osmanlının çöküşünün başladığı 1600’lü yıllarda uydurulmuştur, bilimin osmanlıdaki gibi halka yayılamadığı, sadece bir grup kilise elitinin elinde kaldığı ortaçağ avrupasında böyle hurafeler bilim adamı denilen tiplerin dar bölge sistemiyle tutundurulmuş ve insanların cahilliğinden faydalanılarak yaygınlaştırılmıştır.

Gerçek şudur ki dünya düzdür, kitabımızda da buna işaret eden maddeler vardır. Ve dünyayı ısıtan güneş degil magmadır. Dünya yazın sağa doğru, kışın sola doğru eğilir, dolayısıyla yazın kuzey yarıdaire, kışın güney yarıdaire magmaya maruz kalarak daha fazla ısınır. yarıdaire diyorum ki dilimizi de düzeltmemiz lazım, yarıküre de batı uydurmasıdır.

Delil olarak bakın uçağa binmişsinizdir, uçak göğe yükseldikçe güneşe yaklaşır değil mi? ne beklersiniz? ısınmasını? ama ısınmaz, bilakis yerden uzaklaştıkça soğur, uzay soğuktur mesela. Ama yeri kazın, indikçe ısınırsınız. yerin gözünden çıkan gayzerler volkanlar hep sıcaktır. Ha o kadar bilimsel araştırma yapıyorlar da bunu bilmiyorlar mı? şüphesiz biliyorlar ama kendi kutsal yalanları bozulmasın diye açıklamıyorlar. 
biz korkmadan açıklıyoruz.

Gerçekte böyle bir bakanlık var mı ya da Şadan Yeşildal ismi gerçek mi? Yok. Google’da böyle bir İsim de yok ama denilebilir mi? Denilir. Şimdi olayı gerçek sanıp şöyle devam edelim.

Şadan Yeşilçay, galiba dünyanın güneşten gelen ışınlarla değil yeryüzüne gelen ve yansıyan/kırılan ışınlar nedeniyle ısındığını,

Yukarı doğru çıkıldığında her 200 metrede havanın 1 santigrat derece azaldığını, uçakların da bu nedenden dolayı ısınmadığını

Dünyanın yuvarlak olduğunun artık tüm bilimlerce kanıtlanmış, müspet bir gerçek olduğunu,

Dünyanın kendi etrafında ve güneş etrafında dönmesi dışında bir hareket izlemediğini, hele hele sağa sola yamulmak gibi bir hareket izlemediğini bilmiyor.

Böyle bir açıklama yaparak gündeme gelmek mi istiyor bilinmez ama durum “şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik” sözüyle açıklanabilir.

Nelerle uğraşıyoruz dedirten bir açıklama. Biz nelerle uğraşıyoruz? Yerli WhatsApp, robotla tartışan bir bakan. Her neyse.

Dünya düz mü? Yuvarlak mı tartışması gerçekten de gına getirmişken böyle bir açıklama ile gündeme bir “gına getiren” konu taşımak da umarız birbirini izleyen saçma söylemlere mahal vermez. Böyle açıklamaları ve inanıp artıranları gördükçe ülkenin güzel günlere ulaşacağı hissinden uzaklaşıyorum. Bilim desen değil, kehanet hiç değil. Olsa olsa bir meczup ifadesidir.

Kaynak: Ekşi Sözlük

Kategori: MİZAH

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir