Teknoloji

Samsung CI+ Modülü veya Akıllı Kart Bulunamadı Ne Demek?

Samsung televizyonlarda denk gelinen ‘’CI+ Modülü veya Akıllı Kart Bulunamadı’’ ifadesi, çeşitli kanallarda kullanılan abonelik sisteminin sizin için geçerli olmadığını ve üyeliğinizin bulunmadığını belirtir. Bu yüzden erişimi algılayamayan sistem bu hatayı vererek üyeliğiniz hakkında detaylı bilgi vermek istemektedir. Eğer ki üyeliğiniz olduğu halde bu sorunla karşılaşıyorsanız CI modülü içerisinde gerçekleşen bir arıza yaşanıyor olabilir.

Arıza durumunda ise modülü yerinden çıkartıp doğru bir şekilde tekrar takmak, hemen sonrasında fabrika ayarlarına döndürmek gerekmektedir. Yeniden kurulum yapılan cihaz tekrardan bu hatayı vermeyerek dilediğiniz kanalı açmanıza izin verecektir. Fakat hatayı bu olaydan sonra bile almaya devam ediyorsanız televizyondan kaynaklanan bir sorun söz konusudur. O yüzden teknik servis ekiplerine ulaşarak problemden bahsedebilirsiniz.

CI+ modülü televizyonun arka tarafında bulunan ve genel olarak kabloların bağlandığı bölgede bulunmaktadır. Bu cihaz, televizyonun içerisinde yer alan bütün kanalları takip ederek kodlama sisteminin tamamını çözen bir yazılımdır. Özel olarak üretimi gerçekleştirilir ve maliyeti oldukça yüksektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds