Selahattin Alemdar Kimdir? Eşi Çocukları ve Mal Varlığı

Milliyetten Tolga Şardan’ın haberine göre (1998) Türkiye’nin önde gelen uyuşturucu baronlarından biri olan Selahattin Alemdar, aynı zamanda milyar dolarlık servete sahipti. 

Uyuşturucu kaçakçılığından elde ettiği paralarla İstanbul, Adapazarı ve Kocaeli’de pek çok gayrimenkul satın alan Selahattin Alemdar, 1980’den beri uyuşturucu kaçakçılığı yapıyordu. 

Tutuklanıp cezaevine gönderildiği 1998 yılına kadar Türkiye’nin önde gelen uyuşturucu baronları arasında yer alan Selahattin Alemdar, İstanbul Narkotik ekiplerinin yaptığı bir operasyonda 6 adamı ile beraber yakalanan Selahattin Alemdar, bir bölümüne sahip olduğu 35 kilogramlık eroinle yakalanmıştı. 

Ailesi 

Selahattin Alemdar uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı ve Türkiye’nin önde gelen isimlerinden biri olduğu sırada evli ve 4 çocuk babasıydı. Nurten Alemdar ile evli olan Selahattin Alemdar’ın biri kız üçü erkek dört çocuğu vardı:

1. Fatma Alemdar 

2. Fahrettin Alemdar 

3. Aydın Alemdar 

4. Selahattin Alemdar (hapise girdikten sonra çocuğuna ismini verdiği söyleniyor.) 

Selahattin Alemdar’ın yakalanmasının ardından el konulan mal varlığı ise dikkatlerden kaçmadı. Narkotik polisinin düzenlediği operasyonlarda gözaltına alınan Selahattin Alemdar’ın mal varlıkları şöyleydi;

1. İstanbul’da yerel yayın yapan Nokta Radyo İstasyonu

2. Kirazlı köyünde 15 dönüm arazi

3. Kirazlı – Maden köyü mevkiinde 24 dönüm arazi

4. Kirazlı’da 15 dönüm Hazine arazisi üzerine kurulu otel inşaatı

5. Kocaeli plaj yolunda 8 dönüm arazi ve üzerinde on dokuz (19) villa inşaatı

6. Karasu’da bir daire,

7. Bir Cherooke marka jeep

8. Bir Honda otomobil ve Mazda kamyonet.

Bununla birlikte Selahattin Alemdar, tüm mal varlığını kendisi üzerine yapmamış, kızı Nurten Alemdar üzerinde de çeşitli mal varlıklarının da sahibi olmuştu. İşte Nurten Alemdar’ın mal varlığı:

1. Şirinevler’de üç katlı bina 

2. Aynı binada yer alan Ataman Otomotiv’e ait beş otomobil

3. Şirinevler’de bir daire ile birlikte üç dükkan

4. Cennet Mahallesi’nde bir daire. 

      

Selahattin Alemdar’ın mal varlığı bununla sınırlı değil. Alemdar, aynı zamanda eşi Fatma Alemdar üzerinden de çeşitli dükkan, arazi ve villanın da sahibi. İşte Fatma Alemdar’ın üzerinde bulunan mal varlıkları: 

1. Kirazlı köyünde yer alan 15 dönüm arazi ve arazi üzerinde şato tipi villa

2. Kocaeli’de plaj yolunda bir yazlık, 

3. Sefaköy’de bir daire, üç dükkan.

Selahattin Alemdar’ın mal varlıkları saymakla bitmiyor. Alemdar, son olarak oğlu Fahrettin Alemdar üzerine de çeşitli şirketler kurmuş;

1. Yeni Dünya Turizm ve İnşaat Şirketi

2. Pivot Turizm Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti

3. Avcılar’da bir villa.

Oğlu Aydın Alemdar üzerinde ise kayıtlara göre Avcılar’da bir villa bulunuyor. Söz konusu Selahattin Alemdar’ın mal varlıkları emniyetin isteği üzerin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi’ndeki uzmanlar tarafından yapılan altı aylık çalışmalar neticesinde hazırlanmıştır. 

Selahattin Alemdar Yaşıyor mu? Öldü mü? 

Uyuşturucu kaçakçılığına 1980’de başlayan Selahattin Alemdar, 1998’de tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklu bulunduğu cezaevinde hayatını kaybeden Alemdar, Türkiye’nin önde gelen baronları arasında gösteriliyordu. Bir rivayete göre ise Kurtlar Vadisinin bir bölümü, Alemdar’ın evinde geçmişti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.