Sermin Baysal Ata Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında?

Sermin Baysal Ata kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne mezunu? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Sermin Baysal Ata”dan söz edeceğiz.

Sermin Baysal Ata Kimdir?

  • Türk televizyon, haber ve radyo sunucusu.

1971 senesinde Ankara’da dünyaya gelen Sermin Baysal Ata, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra TRT’de Akşama Doğru isimli programda çalışmaya başladı. Ardından çeşitli özel kanallarda bir süre muhabirlik yapan Sermin Baysal Ata, 1998 senesinde TRT’nin açmış olduğu spikerlik sınavını kazandı ve bu TRT’de işe başladı.

Antalya ve Ankara radyolarında bir süre çalıştıktan sonra 2001 senesinde haber merkezine gelen Sermin Baysal Ata, TRT 1 ekranlarında uzun bir süre öğlen haberlerini sundu. Ardından da TRT Haber kanalına geçiş yaptı. Dünyamız Detay isimli haber bültenini sunan Sermin Baysal Ata, daha sonra ise bu kanalda Öğlen Kuşağı haberlerini sunmaktadır.

Kaç Yaşında?

TRT ekranlarının sembol isimlerinden biri olan Sermin Baysal Ata 1971 tarihinde dünyaya geldi. Yani kendisi şu anda 49 yaşında.

Nereli?

Aslen nereli olduğu konusunda net bir bilgi olmasa da Sermin Baysal Ata’nın Ankara’da doğduğu biliniyor.

Özel Hayatı

TRT’nin sembol isimlerinden biri haline gelen Sermin Baysal Ata, Musa Ata ile evlidir ve bir de kız çocuğu vardır.

Kendisi son olarak İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya’ya virüse karşı demir eksikliğinin iyi geldiği konusu üzerine ”demir döküm malzemeleri denir eksikliğine iyi gelir mi” diyerek sorması ile gündeme gelmiş ve sosyal medyada gündem olmuştu. Ancak daha sonra TRT Haber’in İnternet sitesinde de yer alan haberde demir döküm malzemelerinin demir eksikliğine iyi geldiği bilimsel verilerle kanıtlanmıştır.

Sermin Baysal Ata ile İlgili Aramalar

Google’da Sermin Baysal Ata ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı: Sermin Baysal Ata instagram Sermin baysal ata eşi musa ata Sermin baysal ata eşi musa ata kimdir Musa ata nereli Musa ata sermin Spiker musa ata TRT Haber spikerleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: